Víkendový program v pátek večer odstartuje country zábavou se skupinou Dostavník ve stodole Rodného domu Josefa Hoffmanna a taneční zábavou se skupinou Nouzový volání v klášterní zahradě. V sobotu můžete zajít do klášterní zahrady na osmý ročník brtnického hudebního festivalu BRTFEST, na kterém účinkují zejména místní kapely a hudebníci. Festival zahájí vystoupení mažoretek Pomněnek z Brtnice. Následovat bude první hostující kapela Katie.

„Během přestávky se vám představí mladé talenty Mirka Válková a Dominik Hruška. Bohužel je název druhé kapely, po jejím koncertu na dechové nástroje zahrají Jiří a Jan Vorlíčkovi, otec se synem. Předposlední vystoupení bude patřit skupině s názvem SQOST a na závěr programu zahraje kapela Kalybr, se kterou můžete strávit i zbytek večera a noci při taneční zábavě,“ řekla Pavla Rymešová z brtnického infocentra.

Ani letos nebude chybět průvod od farního kostela k morovému kříži a ve 21 hodin zpěv ponocného z věže kostela svatého Jakuba Většího. V neděli ve 9.45 hodin vyjde jako každoročně církevní průvod z farního kostela k soše svatého Rocha na mostě na náměstí. Po krátké modlitbě odejde průvod na mši svatou, která začne v 10. 30 hodin v zámeckém kostele.

Pouťové odpoledne zakončí v klášterní zahradě dechové kapely. Brtnická Vysočanka vystoupí od 15 hodin. Mistříňanka z Moravského Slovácka bude hrát od 16 do 18 hodin.

„Během víkendu se můžete svézt na kolotočích na náměstí a zakoupit si cukrovinky či jiné zboží ve stáncích. Dále můžete navštívit místní památky a muzea, výstavy nebo chovatelský areál s oblastní výstavou drobného zvířectva,“ dodala Rymešová. Podrobný program pouti najdete na stránkách www.brtnice.cz nebo na facebookových stránkách Informačního centra Brtnice.