Nestalo se tak, jelikož se zasedání posunulo na 22. května. Ani během něho však nebude určena vítězná varianta. Novinkou je pouze to, že už se bude definitivně hovořit jen o třech možných variantách. Rozhodnout by se prý mělo definitivně do dvou let.

„Je to složitá otázka. Nemůžeme být donekonečna na bodě nula. Rozhodování se musí jasně časově omezit,“ popsal, jak vnímá situaci kolem HZS, zastupitel Pavel Šlechtický (KSČM). Na začátku zastával variantu bez parkoviště. Důvodem bylo například i to, že by se nemuselo žádat o nové stavební povolení. S postupem hokejové Dukly do extraligy se ale vše změnilo. „Pokud by byly příznivé podmínky, vhodný pozemek, a hlavně finanční prostředky, souhlasil bych s třetí variantou výstavby nové multifunkční arény na zelené louce,“ dodal Šlechtický. Jihlava by tak měla dva stadiony. Starý stadion by dle Šlechtického mohla používat veřejnost na zimní sporty.

Stejný názor na budoucnost stadionu má i zastupitel Miroslav Tomanec (Fórum Jihlava), ale nejprve by se podle něj měla vyřešit otázka privatizace. „Preferuji zelenou louku. Chci ale, aby se do HC Dukla přinesly privátní peníze. Budoucnost stadionu by se tak měla řešit s investorem a majitelem HC Dukla,“ vysvětlil Tomanec. Otázku privatizace HC Dukla navrhl Tomanec na program pondělního zasedání zastupitelstva. Podle něj by měly být zahájeny kroky s cílem nalézt nového majitele většinového podílu HC Dukla.

Pro výstavbu Horácké multifunkční arény, ale na stávajícím místě v ulici Tolstého, je zase náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL). „Hala pro pět tisíc diváků na stávajícím místě je můj dlouhodobý favorit,“ potvrdil Kalina.

První variantou je generální oprava stávající haly HZS v ročních etapách v průběhu následujících čtyř let. Opravy by měly probíhat mimo hokejovou soutěžní sezonu. Mezi zastupiteli nese pojmenování salámová metoda.

ZUŠ Jihlava
Na koncertním pódiu se sešlo několik generací

Stadion se však začne opravovat už teď. Zastupitelé budou v pondělí schvalovat devět milionů korun na nejnutnější opravy potřebné pro splnění licenčního řádu pro účast v extralize ledního hokeje.

V současné době vedení města není schopno rozhodnout, jestli se bude stavět nový stadion na zelené louce, anebo se udělá komplexní rekonstrukce, či jenom pouhá oprava. „Všechno záleží na dalších faktorech. Musíme mít statické posudky, posudky stávajících konstrukcí, a muísme vědět, kde získáme dalších finanční prostředky. Musí se také prověřit území, které by případně připadalo do úvahy na výstavbu nového stadionu,“ řekla náměstkyně primátora Jana Mayerová (ANO) s tím že, tyto věci nelze uspěchat.

Stejný názor má na celou situaci i primátor Rudolf Chloupek (ČSSD). „Bohužel ani pro jednu z variant nemáme stoprocentně všechny podklady. V tuto chvíli moje osobní doporučení, předpokládám i rady města, je dát zastupitelům přehled o tom všem, co bylo v této věci vykonáno. Omezili jsme výběr na tři varianty a doporučujeme pokračovat v jejich propracování,“ uvedl Chloupek.

Dračí lodě. Ilustrační foto
Závody dračích lodí na Pávovském rybníce nebudouJakmile se podle slov Chloupka a Mayerové získají relevantní podklady z propracování tří variant, bude možné vybrat jednu z nich. „Realizovat jednu z nich by se mělo začít do dvou let,“ potvrdil Chloupek. Nejbližší možný termín, kdy se může kopnout do země, je prý jaro 2019.