Speciální odhlučňovací dveře, příčky, okna i akustické podhledy. To všechno už nyní lapá zvuk v budově jihlavské základní umělecké školy (ZUŠ) na Masarykově náměstí, která právě prochází rekonstrukcí. Ve středu se v budově konal kontrolní den, zúčastnili se ho i učitelé ZUŠky.

Ti zvědavě nakukovali do všech místností, zajímala je ale hlavně jejich učebna. Mezi nimi byl i učitel žesťových nástrojů Walter Hofbauer. „Líbí se mi to, hlavně to, že budova zůstala v tom starém duchu, nemám rád nové stavby. Já budu mít učebnu na stejném místě, kde jsem měl. Bude jiná v tom, že se tam nebude rozpadat zeď a nebude táhnout okny," řekl s úsměvem Hofbauer.

Cení si i odhlučnění. „Věřím, že odhlučnění pomůže. Občas někoho bylo slyšet, ale já učím žesťové nástroje, ty jsou dost hlučné, takže kolegové měli spíš problém se mnou než já s nimi," dodal učitel.

V současné době jsou v budově dokončeny veškeré hrubé práce. „To znamená, že hotové jsou veškeré omítky, hrubé podlahy, všechny rozvody. Cítíte, že tady funguje topení a vzduchotechnika už je také funkční. Elektrika, samoproud, to všechno je hotové. Do konce roku budou osazena i vstupní vrata. Už to začne mít obličej a po novém roce začneme dokončovat vnitřní práce," řekl při kontrolním dnu výrobní ředitel dodavatelské firmy Martin Urbánek.

S kontrolním dnem byla spokojená i ředitelka umělecké školy Dana Fučíková. „Je to krásné, nevím, co k tomu dodat. Nejvíce si cením výtvarky, protože výtvarníci byli ve špatných prostorách, tady budou mít celý trakt, krásné prosklené místnosti," informovala Fučíková s tím, že otevření nové budovy ZUŠky je naplánované na konec května prostřednictvím velkého koncertu.

Celkové náklady projektu Rekonstrukce a rozvoj Základní umělecké školy Jihlava se vyšplhaly na 80 milionů korun. Dotace z evropských fondů je 56 milionů, na zbytku se podílí samotné město.