Burza filantropie na Vysočině spojuje neziskové organizace, firmy a veřejnou správu. Letos se koná druhý ročník. „Projekt neziskové organizace z okresu Jihlava s nejvíce obdrženými hlasy postoupí do finále burzy. Tam jej zástupce vítězné neziskovky prezentovat donátorům a žádat je o finanční, materiální nebo jinou podporu,“ vysvětlila tisková mluvčí Kraje Vysočina Eva Neuwirthová.

V rámci hlasování veřejnosti se v pondělí 26. března odpoledne nejvíce dařilo projektu Chceme být slyšet Oblastní charity Jihlava. Odlehčovací služba Adapta v něm žádá o ozvučovací techniku na divatelní a taneční vystoupení v rámci dramaterapie. Často volená je také aktivita Není nám to jedno, která pomáhá opuštěným seniorům a dětem, probíhá pod hlavičkou Centra pro rodinu. Čas umírání naplníme životem pro nevyléčitelně nemocné pacienty a jejich rodiny pak přihlásil mobilní hospic Sdílení, je na třetím místě.

O přízeň veřejnosti usiluje také Česko-francouzská hudební akademie v Telči, která si klade za cíl podpořit mladé české hudebníky. Na pátém místě v hlasování se v pondělí držel projekt Tlačítko zachraňuje život. „Projekt tísňové péče je v Kraji Vysočina jediný a je řádně registrovanou terénní sociální službou,“ říkají zástupci organizace Život 99 – Jihlava, kteří systém tísňového volání provozují.

Hlasovat pro jeden z deseti projektů v krajském kole je možné do čtvrtečních dvanácti hodin na webu www.burzafilantropie.cz. Finálové kolo zavítá na Vysočinu 13. června, kdy bude prezentace jednotlivých projektů v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.