Kdo se na ně chystá vyjet, měl by si pospíšit. Konec týdne se na Jihlavsku opět ponese v duchu plusových teplot.

„Zkusili jsme v pondělí odpoledne na kilometrovém okruhu v lokalitě Vysoká uválcovat pruh, který vytvořil zpevněný podklad pro večerní a noční sněžení, zároveň se jednalo o možnost vyzkoušet funkčnost nového zařízení na úpravu pásu stopy. Lyžovat na starších lyžích a s mírnou opatrností se na tom dalo," uvedl Martin Kratochvíl na webových stránkách neziskové organizace, která upravuje běžkařské stopy. Během úterý se podařilo uválcovat u jihlavské části Vysoká asi dvoukilometrový pruh, vyříznout stopu na klasické lyžování v něm ale nešlo.

V úterý večer ještě lyžaři upravili terén na Novém Hojkově. Konkrétně jde o okruh k Větrovu a pod Pešlovcem pro bruslení. „Sněhu je sice málo, ale na starých lyžích se dá s opatrností jezdit," dodal Kratochvíl.

Podmínky podle něj nejsou zdaleka ideální, ale lyžaři mohou využít alespoň minimální příležitost k tomu, aby se svezli. „Jakmile se v následujících dnech dostanou teploty nad bod mrazu, může to znamenat opět čekání na nový sníh," dodal pro úplnost Kratochvíl.

Základním pilířem projektu Lyžařské Jihlavsko je informační systém v podobě webového portálu (www.lyzarskejihlavsko.cz), jenž bude zajišťovat plnohodnotný informační servis o aktuálním stavu všech upravovaných stop v Jihlavě i okolí.