Část nejfrekventovanější cyklostezky na Jihlavsku, Jihlava Třebíč Raabs, bude o tomto víkendu zavřená. Jedná se o úplnou uzavírku pro cyklisty a motoristy cyklotrasy číslo 26 v úseku mezi Brádlem a Petrovickým mlýnem.

„Je to z důvodu odstraňování následků kalamity a těžby dřeva v lesních úsecích. V době od 7.00 do 19.00 hodin využívejte i v rámci své vlastní bezpečnosti značené objízdné trasy. Na dodržování uzavírky bude dohlížet Policie České republiky," poradil Dobrovolný svazek obcí Cyklostezka Jihlava Třebíč Raabs.

O víkendu se na tento úsek cyklostezky chystá i Pavel Navrátil z Jihlavy. „My do Luk nad Jihlavou po této cyklostezce jezdíme každý víkend. Je pravda, že kolem některých úseků jsou popadané stromy. V sobotu se tedy vydáme objízdnou trasou," řekl Navrátil. To, že tuto cyklostezku využívají tisíce lidí, ukázal sčítač, který byl od května do dubna umístěný v Heleníně. Zaznamenáno tady bylo celkem 17 391 průchodu či průjezdů.

Zákaz vstupu do lesů na Jihlavsku, který byl vyhlášen po červencové vichřici, v těchto dnech komplikuje také pořádání některých turistických akcí. Své o tom vědí například v Mrákotíně, kde museli tradiční cyklovyjížďku z Mrákotína na Javořici přeložit z této soboty až na sobotu 12. října.

Problémy měli i lidé z Brtnice, kteří se uplynulou neděli vydali na zříceninu hradu Rokštejn. Na oblíbenou turistickou stezku mezi Brtnicí a Rokštejnem se totiž podle webu města stále vztahuje zákaz vstupu.