Tradiční akce Májovka začala hodinu po poledni, kdy hrála jihlavská kapela Oči, na pódiu se představila také skupina Líchbend z Kamenice a nechyběla ani taneční vystoupení. Samozřejmostí na této akci je, že se neplatí žádné vstupné.

Občerstvení bylo k dostání u stánků i v obchodech v centru Luk, fronta na točenou zmrzlinu před Cukrárnou U Koloucha byla pořádně dlouhá. Děti si přišly na své na kolotočích či ve skákacím hradu, v jednom stánku byl také prodej pouťových sladkostí.

Jan Pelant z Rantířova přivezl na náměstí unikátní Tatru 613. Mít takové auto je vhodná investice, člověk ale musí něco umět a starat se o něj.
Auta z východního bloku: klenotem jihlavského náměstí byla stříbrná Tatra 613

Slavnostní postavení májky bylo i letos v režii louckých hasičů, výraznou práci přitom odvedli ti mladí. Zhruba od čtyř odpoledne stojí májka před místním muzeem, do kterého během prvního květnového dne zavítalo mnoho návštěvníků Luk.

Jako každý rok, i letos do městyse kousek od Jihlavy přijela zvučná kapela. Tentokrát to byli rockoví Kern. Po nich pódium patřilo místním Hairy Groupies a program uzavřela III. Třetina.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Centrum Luk bylo jako každý rok plné. „Jsem moc ráda, že vyšlo počasí a nejen domácí, ale i návštěvníci Luk si akci užívají. To je největší odměna za náročnou organizaci,“ usmála se během odpoledne hlavní organizátorka Petra Jahelková z Místního kulturního střediska v Lukách a poděkovala za podporu akce městysi i Kraji Vysočina.