„Masarykova univerzita získala v Telči, a tím i v Kraji Vysočina, svůj pevný bod, který má určitý nezpochybnitelný společenský dopad na dění v tomto regionu,“ vyzdvihl Jaroslav Makovec, ředitel Univerzitního centra Telč a předseda Rady Kulturního centra Masarykovy univerzity.

Velkolepou oslavu ale kvůli současné situaci a platným protiepidemickým opatřením neplánují. „Proto dovolte abychom jen poděkovali za podporu, spolupráci i za přízeň. Opravdu to není samozřejmost,“ podotkl Makovec.

V posledních letech se prostory centra podařilo více otevřít i pro veřejnost. „Telč tak díky nádvoří a univerzitní kavárně dostala nejen příjemné prostředí, ale ve společné produkci univerzitní knihovny a našich partnerů a kolegů, zejména z telčské pobočky Národního památkového ústavu či Muzejního spolku a Muzea Vysočiny Jihlava, také řadu kulturně-vzdělávacích akcí,“ přiblížil Makovec.

Právě na spolupráci s tamními institucemi plánují pokračovat i nadále. „Klíčovým partnerem je samozřejmě město Telč, bez kterého by působení univerzity v Telči nemělo smysl. Společné projekty ale chystáme i s dalšími institucemi,“ poodhalil ředitel.

V průběhu deseti let tady proběhlo více než 950 vzdělávacích či kulturních akcí, z toho skoro polovina byla vícedenních. „Řada akcí se stala tradičními. Za všechny připomeňme třeba Francouzsko-českou hudební akademii, konferenci Hodnocení kvality vysokých škol, konferenci pro mladé právníky, Letní jazykové kurzy či školu pro pedagogické pracovníky Kraje Vysočina,“ vyjmenoval Makovec.