Čestné občanství města Jihlavy in memorian tak získal Rudolf Veverka. Cenu města Jihlavy dostali Jan Koblasa, Jiří Holík a také Vladislav Jiroušek. „Všechny ceny byly schváleny," potvrdil primátor Rudolf Chloupek (ČSSD).

Zastupitelé z hnutí ANO navrhovali veřejné hlasování, to ale neprošlo. Zastupitelé tak hlasovali tajně prostřednictvím hlasovacího lístku, na kterém zakroužkovali to jméno, které by podle nich mělo cenu získat.

Rudolf Veverka byl první m českým starostou Jihlavy, do funkce byl zvolen roku 1925. Veverka byl známý svým hlubokým sociálním cítěním. Často zval ke společnému stolu sociálně slabší spoluobčany, popřípadě finančně podporoval na studiích nadané chudé děti. Veverka vedl město v době celosvětově hospodářské krize, složitých vztahů českého a německého obyvatelstva města, za sílícího napětí mezi radnicí a jinými úřady.

Jan Koblasa je světově uznávaný akademický sochař, Jihlava od něj získala modely, podle kterých vznikaly plastiky pro Park Gustava Mahlera. Koblasa dále na Jihlavu bezplatně převedl vlastnické právo na šestnáct kusů A3 listů s fotografiemi a kresbami, na nichž je zachycen postup zrodu parku i samotného pomníku Gustava Mahlera.

Dalším oceněným je Jiří Holík, bývalý československý hokejový útočník a trenér, mladší bratr hokejisty Jaroslava Holíka. Je československým rekordmanem 
v počtu odehraných zápasů za hokejovou reprezentaci – připsal si 319 startů, ve kterých vstřelil 132 gólů.

Vladislav Jiroušek, někdejší kurátor plazů královédvorské zoo, nastoupil v roce 1967 do čela tehdejšího jihlavského zookoutku. Během skoro čtyřicetiletého období jeho ředitelství se z nepříliš komfortních prostor, které sloužily podle jeho slov spíše jako odkladiště nepohodlných zvířat z jiných zoo či zařízení, stala špičková zoologická zahrada.