„Potencionálního kupce už máme, ale odprodej se ještě neuskutečnil. Domluvili jsme se, že tuto sezonu budeme mít ještě my, aby se budoucí majitel seznámil s provozem vleku přes zimu," uvedl zástupce provozovatele Lyžařského areálu Čeřínek Vladimír Mátl.

Odprodat se firma chystá vlek a zařízení spojená s jeho provozem. Samotná sjez-dovka se nachází na pronajatých pozemcích, takže budoucímu provozovateli Autonot postoupí nájemní smlouvy. Cenu vleku Mátl prozradit nechtěl.

Sjezdovka na Čeřínku momentálně zasněžuje. Lyžaři si sem budou moci přijít zasjezdovat zřejmě před začátkem vánočních prázdnin. „Chceme udělat co nejvíce technického sněhu, protože při provozu se do-sněžuje špatně. Předpověď počasí vypadá slibně," poznamenal Mátl. Sjezdovka stále shání brigádníky, kteří by pomáhali na svahu.

Od středy jede opět i sjezdovka na Šacberku u Jihlavy. Ta spustila provoz minulý týden jako vůbec první na Vysočině. Začátkem týdne však Šacberk provoz přerušil, aby si mohl vyrobit další zásobu technického sněhu. Za dva dny na svahu přibylo třicet centimetrů.

Tento týden na Vysočině zahajuje sezonu i vlek na Harusově kopci a Fajtově kopci na Žďársku a Křemešník na Pelhřimovsku. Provoz chce příští týden zahájit také sjezdovka v Lukách nad Jihlavou. Aktuální informace naleznou zájemci na webových stránkách lyžařských areálů.

IVANA HOLZBAUEROVÁ