„Pokud soutěžící udělal nějakou chybu, čekala ho několikavteřinová penalizace. Cílem bylo, aby ukázali, jak umí manévrovat a jaký je jejich řidičský um,“ popsal hlavní pořadatel Martin Jakubec.

Ilustrační foto.
Víkendové krasojízdy pod vlivem: jeden šofér narazil do sloupku, druhý do stromu

Vítězem se po sečtení dvou soutěžních časů stal o pouhou jednu vteřinu Pavel Ouhel z cestmistrovství Pelhřimov. Druhý skončil několikanásobný vítěz krajského kola František Stromher z Třebíče. První dva zároveň postupují na čtvrtý ročník Mistrovství České republiky v Cestářském rodeu. „Zajímavostí je i skutečnost, že na soupisce závodníků poprvé na Vysočině figurovala žena, Marcela Ondřejová z Pacova a byla mužům rovnocenným soupeřem,“ doplnil Martin Jakubec.

Závodníci jezdí trasu s nákladním automobilem se sypací nástavbou a radlicí. „Je to velmi náročná disciplína, která vyžaduje rychlost, přesnost, cit, mít auto naprosto pod kontrolou, částečně rozhoduje i strategie. Buď jet rychle a srážet překážky, nebo jet s rozmyslem a nesbírat trestné vteřiny,“ komentovala asistentka ředitele Krajské správy a údržby silnic Miluše Jiskrová.

Cestářské rodeo míří na Vysočinu

Letos poprvé proběhne zmíněné mistrovství na Vysočině. „Máme tu čest, že zde přivítáme všechny správy a údržby silnic z celé republiky. Závod se uskuteční v pátek prvního října,“ doplnil ředitel Krajské správy a údržby silnic Radovan Necid. Soutěž doprovodí i zážitkový den s ukázkami silničních strojů, trenažéru rypadla a doprovodnými akcemi, které pořádá Sdružení pro výstavbu silnic.