Cestujete městskou hromadnou dopravou (MHD) do oblasti jihlavské části Pávov? Pak se připravte na komplikace, které potrvají podle plánů až do léta.

Od příštího pondělí totiž v Novém Pávově začne platit úplná uzavírka silnice pod dálničním mostem, který se bude několik měsíců rekonstruovat. Kvůli tomu v této části města dojde také ke změnám v jízdních řádech městských autobusů, kam se vrátí loni osvědčená linka X.

„Z výše uvedených důvodů je nutné autobusovou linku 12 odklonit z původní trasy a oblast Pávova touto linkou neobsluhovat. Od pondělí 30. března bude zavedena nová výluková autobusová linka X, která připojí cestující z a do Pávova ze zastávky Pávovská, přestupní na linku 12," vysvětlil už loni praktikovaný systém ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Josef Vilím. Ten také připomněl, že se jedná přesně o stejný model náhradní dopravy, který byl úspěšně použit už v loňském roce, kdy se rekonstruovala první polovina inkriminovaného dálničního mostu.

Uzavírka potrvá do konce prázdnin

„Podstatná je pro cestující skutečnost, že jízdní řád linky 12 zůstává z konečných stanic stejný. A z toho je zřejmé, že problém se týká pouze cestujících z Pávova a dále několika spojů linky 12 na zastávku Bosch-Diesel," doplnil k výluce v Pávově Josef Vilím. Cestující musí počítat s tím, že uzavírka komunikace pod dálničním mostem mezi Novým Pávovem a Antonínovým Dolem bude trvat přibližně do konce prázdnin.

Kde je možné získat potřebné informace? Jízdní řády linek 12 a X jsou už nyní vyvěšené na webových stránkách Dopravního podniku města Jihlavy. V kanceláři s předprodejem jízdenek na Masarykově náměstí budou cestujícím k dispozici od středy 25. března. Nové jízdní řády lidé najdou také v celostátním informačním systému, kde budou zveřejněny od příštího pondělí. „Nové jízdní řády si mohou lidé stáhnout i přímo do svého mobilního telefonu. Případné dotazy cestujících jsme připraveni zodpovědět na e-mailu info@dpmj.cz," zmínil Vilím.

Dálniční most v Novém Pávově se nachází mezi 111. a 112. kilometrem dálnice D1. Jeho rekonstrukce je součástí modernizace nejvytíženější dopravní tepny v republice. Stavební práce od minulého týdne pokračují na úseku D1 právě mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem.

ZUZANA MUSILOVÁ