„K poznání je devětadvacet soutěžních míst na Vysočině. Pokud během léta navštívíte alespoň pět z nich, můžete vyhrát pobyt na Haškově Lipnici nad Sázavou," informovala o této soutěži mluvčí Vysočina Tourism Monika Brothánková. Vysočina Tourism je jedním z partnerů soutěže, kterou již třetím rokem organizuje společnost Cezastra s.r.o., provozovatel Strašidelného bludiště a v Jihlavě a Jihlavské šatlavy.

Soutěž nese název Hurá po Vysočině a kraji Jihočeském. „Je určená všem, kteří rádi cestují a léto chtějí strávit poznáváním Vysočiny i našich jihočeských sousedů," upřesnila Brothánková. Soutěž už začala a potrvá do 5. září. Během této doby je potřeba navštívit některé z míst, která jsou do soutěže zapojená. Jde například o Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou u Žďáru nad Sázavou, do Muzea veteránů aut Tatra v Bystřici nad Pernštejnem, do muzea Tři oříšky pro Popelku v Počátkách, do selského muzea Michalův statek v Pohledi u Světlé nad Sázavou nebo do Strašidelného bludiště Jihlava a o dalších 24 míst na Vysočině.

Pravidla soutěže stanovují, že navštívených míst musí být alespoň pět a při každé návštěvě takového místa je nutné získat potvrzení do hrací karty. „Kterou soutěžící za symbolických deset korun zakoupí na všech soutěžních místech nebo v turistických informačních centrech," dodala Brothánková. Hrací kartu je pak potřeba odeslat na adresy uvedené na tomto dokumentu.

„Hlavní výhrou je pobytový poukaz v Haškově Lipnici nad Sázavou a další slevové a pobytové poukazy, které vítěze podpoří v dalším cestování," prozradil organizátor soutěže Aleš Dvořák, který provozuje Strašidelné bludiště v Jihlavě a areál Jihlavská šatlava.