Bohatý program připravila Oblastní charita Jihlava. V prostorách charitní pečovatelské služby v Lukách nad Jihlavou v pondělí od 12 do 17 hodin proběhne den otevřených dveří. Adapta Jihlava svým uživatelům nabídne odpoledne plné smyslů a nesmyslů.

Na Masarykově náměstí v Jihlavě se v pondělí  od 7 do 17 hodin koná šestý ročník sbírkové a osvětové akce Koláč pro hospic. Zakoupením koláče za 20 korun lidé podpoří provoz služby domácí hospicové péče Bárka. Výtěžek poputuje na ošetřovatelský materiál, který používají zdravotní sestřičky při každodenní péči o pacienty.

Den otevřených dveří na úterý přichystal Nízkoprahový klub pro děti a mládež Zastávka Telč. „Otevřeno máme od 11 hodin. Zajímavostí bude od 18 hodin vystoupení kapely Swing Trio Telč s doprovodným slovem o swingu," řekla vedoucí Zastávky Petra Břečková. Den otevřených dveří se ve středu uskuteční také v Klubíčku Jihlava, v jihlavském nízkoprahovém klubu Vrakbar, kde se bude promítat film Šitkredit, a Erku Jihlava. Na středu je připraven program v centru následné péče v Mahenově ulici, kde bude k vidění prezentace doléčovacího programu, prezentace arteterapie a výstava prací uživatelů služby. Ve čtvrtek se zájemci mohou podívat do jihlavské Adapty a do zázemí terénního programu Sovy. Bližší informace jsou na stránkách http://jihlava.charita.cz v sekci Akce.

Prohlédnout si v rámci Týdne sociální služeb můžete také další sociální zařízení, a to Domácí hospic Vysočina v Jihlavě, a to v úterý od 9 do 16 hodin.

K Týdnu sociálních služeb se připojuje také vysočinské Psychocentrum manželská a rodinná poradna Kraje Vysočina. V pondělí od 9 do 16 hodin je v plánu den otevřených dveří pro veřejnost, pracoviště je možné navštívit bez objednání. V úterý se koná den otevřených dveří pro instituce, které se mají předem objednat. Program se týká jihlavského, žďárského a třebíčského pracoviště. Ve středu se pak na krajském úřadě v Jihlavě uskuteční odborný seminář na téma Psychologická podpora bezdětných párů.

ZUZANA MUSILOVÁ