„Běh je určen pro všechny generace, určitě není nutné běžet, důležité je zúčastnit se. Tříkilometrová trasa bude vhodná i pro kočárky, invalidní vozíky a pejskaře,“ uvedla organizátorka akce Jana Bělíková z telčského Sdílení.

Z telčského náměstí Zachariáše z Hradce se bude vybíhat v neděli 5. srpna o půl jedenácté dopoledne. „Zájemci se budou moct přijít zaregistrovat už v devět hodin ráno. Deset minut před startem bude společná rozcvička,“ přiblížila harmonogram Bělíková. Akci bude moderovat hudebník a umělec Petr Píša z Třeště.


Výtěžek ze startovného bude vyhlášen o půl dvanácté dopoledne. Doporučené startovné pro dospělého bude 150 korun, pro děti 50 korun a rodinné startovné vyjde na 350 korun.

„Vybrané peníze použijeme na nákup nového auta pro novou zdravotní sestřičku hospice Laďku, která každý den vyjíždí k pacientům v Telči a okolí,“ sdělila Bělíková.

Kromě tříkilometrové procházky Telčí bude na každého účastníka v cíli čekat medaile.

Letošní ročník podpoří dvě velké nadace. Výtěžek akce zdvojnásobí až do výše šedesáti tisíc korun Nadace Divoké husy. „Nadace ČEZ do Telče zavítá se svými Oranžovými koly. I na nich bude možné vyšlapat peníze, a to v čase od půl desáté dopoledne do půl třetí odpoledne,“ dodala Jana Bělíková. Poté bude vyhlášen výtěžek a předání šeku.

Minulý rok veřejnost darovala přes 150 tisíc korun. Hospic za peníze pořídil nové auto pro zdravotní sestry a lékaře.