Nabídnout levný nábytek a vytvořit nová pracovní místa. S takovým cílem otevřela třebíčská charita bazar v bývalém areálu továrny Bopo v ulici Tomáše Bati. Již nyní vytvořila jedno pracovní místo pro zdravotně znevýhodněného zaměstnance.

Nabídka nábytku zatím není velká. V prostorné hale stojí řada pracovních stolů a kancelářských skříněk. Podle Petra Podstránského z třebíčské charity mohou ještě dobře posloužit. „Ten nábytek je starý dvacet, třicet let. Přitom je stále v dobrém stavu. Když si koupíte něco dnes, vydrží vám to dva, tři roky," ukazuje.

Za dvě stovky

Kusy jsou k mání za pár korun. Psací stůl třeba za dvě stovky. I dostupná cena je jedním z cílů zřizovatelů bazaru. To, čeho se někdo potřebuje zbavit, může být jiným k užitku. A pokud se bude bazaru dobře dařit, chce charita získané peníze použít k podpoře služeb, které poskytuje.

Bazar je zaměřený na nábytek, nádobí, spotřební elektroniku, elektrické výrobky do kuchyně a pračky. Přinést zboží může každý a bude vítán. „Lidé, kteří se chtějí nepotřebných věcí zbavit, se mohou ozvat na telefon 731 193 424. Výtěžek z prodeje bude použit na podporu našich aktivit," podotýká Podstránský.

Nábytek si mohou v bazaru podle něj pořídit například sociálně znevýhodnění lidé i mladé rodiny.