„Citlivě vnímám veškeré kulturní dění v Jihlavě, v této oblasti se sám pohybuji, jsem přímo v kontaktu s pořadateli i návštěvníky akcí. Zaznamenal jsem hlasy, že v nabídce DKO chybí určitá pestrost, například blues nebo jazz nebo těžší divadelní kusy. Budu moc rád, když na akce do DKO budou chodit všichni bez ohledu na věk. Chci DKO hodně otevřít mladým i dětem, aby zjistili, že jim vážná hudba nebo klasické divadlo rozhodně nijak neublíží,“ uvedl Petr Palovčík.

Pokud vše půjde dobře, programová změna se podle jeho slov projeví už v nabídce na příští rok. V plánu jsou například divadla a divadelní hry, které ještě neměli v Jihlavě možnost vidět a v současnosti patří k tomu nejlepšímu nejen u nás. Řeč je třeba o hře Elity, kterou jihlavský rodák Jiří Havelka napsal pro Slovenské národní divadlo.

Některé novinky naopak mohou lidé očekávat už brzy. „DKO určitě prospěje, když bude více vidět na sociálních sítích. Budu také rád, když se nám postupně podaří navázat dobrou komunikaci a spolupráci s ostatními kulturními stánky v Jihlavě. Ideálně tak, abychom si co nejvíce vycházeli vstříc,“ doplnil k tomu Palovčík.

Dále se také nabízí otázka, jestli se bude něco dít se samotnou budovou. Tam nový ředitel jako největší handicap vnímá absenci bezbariérového přístupu do DKO. „To velký problém, beru to jako velký úkol, něco s tím udělat,“ dodal Palovčík.

Petr Palovčík má bohaté zkušenosti z oblasti PR, marketingu a médií. Naposledy působil jako tiskový mluvčí třebíčské nemocnice. Pracoval také v Českém rozhlase Vysočina, Hitrádiu Vysočina nebo v ICOMu.