„Chřipka ve třetím únorovém týdnu postihla devadesát procent dětí a polovinu zaměstnanců. Po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí Jihlava jsem se rozhodl školku uzavřít od pondělí 19. února až do odvolání,“ potvrdil ředitel pavlovské základní a mateřské školy Vladimír Polodna.

Ve třetím únorovém týdnu do mateřinky chodilo jenom deset dětí z osmadvaceti. V pátek 16. února do školky přišly pouze čtyři děti. „Jedno hned ráno kvůli nemoci odešlo. Po obědě ve školce zůstalo spát už jenom jedno dítě. S chřipkou se doma léčí několikátým dnem i jejich učitelka a domovnice,“ doplnil ředitel Polodna.

Ilustrační foto
Čerstvý sníh zkomplikoval dopravu v kraji

V sousedící základní škole marodí pět školáků ze sedmnácti. „A jedna učitelka je doma kvůli nemocným dětem. Školy ani školní jídelny se uzavření netýká,“ upřesnil ředitel.

Dvě zaměstnankyně mateřinky týden volna navíc ale nedostanou. Ve školce budou mít náhradní práci. Budou se připravovat na čtvrteční setkání pedagogů mateřských škol, které se bude konat v Pavlově.

„Doufám, že během následujících jarních prázdnin se děti uzdraví a provoz školky bude od 5. března obnoven,“ dodal ředitel Polodna.

Mateřinka v Pavlově se stala prvním školským zařízením, které letos chřipka na Jihlavsku uzavřela. Od 6. února kvůli zvyšujícímu se počtu nemocných s akutními respiračními onemocněními platí zákaz návštěv v Psychiatrické nemocnici Jihlava a od 12. února i v jihlavské nemocnici.

Ilustrační foto.
Chřipka dál sužuje Vysočinu