Součástí programu bude také povídání odborníka Martina Maláče o našich i exotických druzích netopýrů, spojené s promítáním obrázků. Během jeho výkladu budou také předvedeni živí savci. „Poté bude následovat pozorování lovících netopýrů v areálu naší zoo a jejich sledování pomocí ultrazvukového detektoru," informoval mluvčí Zoo Jihlava Martin Maláč.

Nakonec budou mít návštěvníci zahrady možnost podívat se na kaloně v pavilonu žiraf. Akce začne o půl sedmé večer v budově Centra environmentálního vzdělávání.

Na stejný den je v areálu zoo naplánovaný také tradiční festival Střípky Afriky aneb Malá africká konference v novém, který bude plný přednášek odborníků. Nebude chybět ani výstava zaměřená na portréty zvířat.

Celý víkend můžete pomoci škole v Kamerunu Kedjom-Keku, v zoo bude probíhat sbírka školních a sportovních potřeb. Občanské sdružení Kedjom-Keku bylo založeno v únoru 2010. Jeho cílem je podporovat rozvoj stejnojmenné horské oblasti na severozápadě Kamerunu a zachovat unikátní přírodní prostředí mlžného lesa, který je ohrožován nepromyšlenou zemědělskou činností.

MARKÉTA JELÍNKOVÁ