V Jihlavě se věhlasný cirkus s pětaosmdesátiletou historií, neboť byl oficiálně založen už v roce 1918, pochlubí třemi mladými medvíďaty i šestičlenným souborem keňských akrobatů. „Přivážíme náš tradiční program, právě medvědi jsou naší osvědčenou chloubou," poznamenala majitelka Národního cirkusu Originál Berousek Marie Berousková.

Medvědi jsou výkladní skříní cirkusu přinejmenším od sedmdesátých let minulého století, kdy se dokonce dostali do titulku legendární komedie Oldřicha Lipského Šest medvědů s Cibulkou.

Národní cirkus Originál Berousek se v Jihlavě usadí na tradičním místě, tedy v proluce Na Dolech za supermarketem Penny market. První představení je na programu ve čtvrtek 8. května od 17.30 hodin.

Do Jihlavy se Národní cirkus Originál Berousek vrací po několikaleté odmlce. „V Jihlavě jsme nebyli nejméně určitě čtyři roky. Věřím, že na nás po takové pauze budou diváci přímo z Jihlavy a z okolí tohoto města zvědaví," odhadovala Marie Berousková.

Národní Cirkus Originál Berousek má ambici zaujmout ještě před samotným představením. Obří šapitó pojme jedenáct stovek lidí, cirkus se může chlubit novou tribunou, jaká u české konkurence zatím není k vidění.

Samotný program z prostorových podmínek pochopitelně těží. Vedle medvědů (filmová medvědice Rocky, dodnes pravidelně předvádí své umění na motocyklu) a vystoupení akrobatů z Nairobi Zuma Zuma cirkus nabízí největší exotickou drezuru v Evropě, kterou připravuje Jiří Berousek jr. Národní Cirkus Originál Berousek láká také na vzdušnou akrobacii na kurtách nebo na plastickou akrobacii Amra Dungu. A chybět nebudou největší evropská drezura koní, klauni, žongléři nebo vystoupení osmi papoušků Ara.

Národní Cirkus Originál Berousek přicestoval do Jihlavy na počátku týdne z Brna, kde představoval svoje umění od 23. dubna do 4. května. Z Jihlavy pak zamíří na jih Čech, další zastávku naplánoval na příští týden do Soběslavi.