Workout Away From Keyboard. Cvičením pryč od klávesnic. „Jedná se o jednodenní neziskovou sportovní akci, která si klade za cíl motivovat mládež a dospívající ke cvičení,“ vysvětluje za pořadatele Adam Ferencz a dodává, že v takovém prostředí jako je obchodní centrum se sportovní akce koná poprvé. „Letos jsme na konci května pořádali stejnou akci na Plovárenské v Havlíčkově Brodě, ale teď na podzim jsme zkusili City Park. Jsme pod střechou, takže nám akci nemůže zkazit počasí, “ dodává pořadatel.

Adam Ferencz je učitel havlíčkobrodského gymnázia, ve volném čase je z něj fitness trenér. Chce motivovat děti a studenty ke sportu a k pohybu. „Láska k počítačům a sport přece mohou jít dohromady,“ vysvětluje učitel. Dalším cílem soutěže je pomocí sportu zbavit děti a studenty psychických i fyzických následků dvou dlouhých covidových let.

Zastávky Chlumova jsou po těch na Masarykově náměstí nejfrekventovanějšími v Jihlavě, cestující tam budou mít podstatně větší komfort.
Zastávky MHD před Billou: Moderní dopravní terminál bude do konce listopadu

Nejde o to se při cvičení strhat. Přátelská soutěž je nastavena tak, aby ji mohli zvládnout i ti nejmladší sportovní nadšenci. Například malá Kateřina Šrámková. Na cvičení přijela s rodiči z Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. Při sportovním výkonu ji podporuje celá rodina. „Mám za sebou dětské kliky. Doma chodím cvičit do Sluníčka,“ svěřuje se roztomilá blondýnka a dodá, že odpoledne bude cvičit i bratr.

Světový rekord v přítahu

Děti se tuží na několika stanovištích pod dohledem zkušených instruktorů, studentů gymnázia Havlíčkův Brod a Jihlava. Matěj Sládkovský cvičí pravidelně. „Do posilovny chodím skoro denně. Je to pro mě relax, ale také chci mít dobrou fyzičku,“ říká student.

Palouček zdobí halloweenská výzdoba, od víkendu tam budou ještě svítit dýně.
VIDEO: jihlavský Palouček obsadily čarodějnice, od víkendu tam budou svítit dýně

Kam až může člověka dovést usilovný trénink předvádí na konci haly nákupního centra Michal Duchan z Havlíčkova Brodu. Usilovně cvičí na hrazdě, aby si cvičení ztížil, pověsí si kolem pasu dvacetikilové závaží. Na rozhovor čas nemá. „Promiňte, teď ne. Musím cvičit,“ vydechne mezi několika přítahy na hrazdě. Jak vysvětluje Adam Ferencz, snaží se Michal překonat světový rekord v přítahu. Rekord činí 1865 přítahů během šesti hodin se zátěží. „Jak je na tom borec?“ zajímá nás. V době naší návštěvy má svalnatý sportovec za sebou už stovku přítahů, takže má dost práce na několik hodin.

Dopoledne v City Parku cvičí děti, odpoledne dospívající. Na ty čekají mnohem těžší disciplíny.