Zatímco ráno se ještě dalo zaparkovat poměrně snadno, odpoledne už parkoviště praská ve švech, řidiči pomalu projíždí a doufají, že se zrovna před nimi uvolní místo, které by mohli obsadit. Jinak to vypadá, že budou mít smůlu.

V přízemí nákupního centra mezitím studenti kouzlí a na talíře servírují skvostné pokrmy. Porota složená z těch nejpovolanějších pak ochutnává a dělá si podrobné poznámky. Vybrat vítěze bude nelehké. V nezáviděníhodné situaci jsou tou dobou jihlavští studenti, kteří nestihli připravit slaný pokrm v časovém limitu a jejich konto je tak zatíženo penalizací. Přesto jsou stále ve hře o nejchutnější dezert a nejlepší spolupráci.

Osm dvoučlenných týmů začíná vařit ve dvacetiminutových intervalech, na připravení slaného a sladkého jídla mají přitom dohromady dvě hodiny a dvacet minut. Když první dvojice z Velkého Meziříčí servíruje své výtvory porotě, poslední soutěžící z Pardubic ještě čekají, až začnou. „Vždycky, když soutěžím, tak jsem poslední,“ smála se po vyhlášení výsledků Hana Klátová z Polabí.

Zatímco ona je v Jihlavě poprvé, její kolega už tady jednou byl. „Jako malý a bylo to v zoo,“ upřesnil. Na to se ale teď nehraje, teď jde o vaření. Mezi finálovou osmičkou je šestice škol z Vysočiny a jejich počínání sleduje i hejtman Jiří Běhounek (ČSSD). „Mám možnost pozorovat, že se to líbí všem – návštěvníkům i soutěžícím, i když ti to mají těžké. Mám z toho velkou radost,“ hodnotí a dodává, že vaření je kreativní záležitost. Troufl by si také něco přichystat? „To asi ne. Určitě bych ale mohl umíchat nějakou pomazánku, ta je hotová hned,“ zasměje se.

Některým soutěžícím se před zraky veřejností klepou ruce, nervozita pracuje. „Jsou to pro mě hrdinové,“ říká o pár minut později na adresu soutěžících jeden z porotců Ondřej Slanina a vyzdvihuje, že studenti vařili před zraky veřejností. „Vaření, fotbalu a politice tady totiž všichni rozumí,“ dodá známý kuchař v ironii.

Další aktivity v rámci Gurmet dne s Krajem Vysočina probíhají v prvním patře. Barmanská show, soutěž s Gurmandií nebo stand-up comedy a řada zajímavých hostů, to vše baví návštěvníky.

Tři miliony lidí

Soutěžní jídla pozoruje i senior Jiří, který přijel ze severních Čech. „Všechna ta jídla bych snědl a vítězem vyhlásil všechny,“ nabízí řešení a dál postává u vystavených talířů. Rád by pohovořil s Phillipem Millem, který se stále pohybuje okolo, ale neumí francouzsky.

Mladá dívka, Veronika, prodávající čaje se naopak celý den téměř nezastaví. Když už konečně nemá u stánku žádné zákazníky, viditelně odpočívá. Okomentovat situaci odmítá, prý jí bolí hlava a nechce působit negativně. Nakonec ale pár slov poví. „Byly tu asi tři miliony lidí,“ usměje se.

Tou dobou se ale už kuchyňské zázemí pomalu demontuje a vše se schyluje k vyhlášení výsledků. „Soutěžící, byli jste fantastičtí. Vyhrát může jen jeden, ale napřesrok vás tu všechny rádi uvidíme,“ říká hejtman směrem k účastníkům.

Mladí kuchaři dostali řadu praktických rad od těch nejlepších v oboru, a náležitě si jich cení. Zároveň ale už umí mít i vlastní názor. „Každá informace je užitečná, ale s některými každý nemusí souhlasit,“ říká na pódiu Stanislav Blažka z Velkého Meziříčí.

Vítězka plakala štěstím

A pak už přichází na řadu předávání pohárů. Ten za týmovou spolupráci putuje do SOŠ a SOU Třešť. Nejlepší sladký pokrm zvládla Michaela Batelková z školy ve Ždáře nad Sázavou. Byly to Mini donutky na čokoládové drobence, tvarohová zmrzlina a čokoládová pěna. „Když člověk vidí, kolik času po víkendech studenti investují, a pak se to podaří, je to super,“ dodává učitel, který studenty na soutěži doprovázel.

Cenu za nejlepší slaný pokrm přebírají studenti z Pardubic a za chvíli se na pódium vrací pro cenu za vítězství v soutěži. Studentka čtvrtého ročníku Hana Klátová se nejdříve drží za hlavu a poté nezadrží slzy dojetí, stejně jako její učitelka Jana Šimečková. „Já se taky rozbrečel,“ dodává záhy En.dru, který tvoří tradiční moderátorský tandem s Nastym. Na finále do Remeše tak putuje za Česko tým z Pardubic.