Náhledy, jak bude objekt vypadat v interiéru, odmítl zatím předseda představenstva investorské firmy CEI Building Martin Jaroš zveřejnit. „Vizualizace budeme zveřejňovat postupně v rámci naší kampaně, směřované k otevření centra. V současnosti na vnitřním obsahu a uspořádání centra intenzivně pracujeme,“ uvedl Jaroš.

„Doufáme, že skutečné dílo bude ještě hezčí, než je na vizualizacích. Ty nemohou postihnout detail. Naší ambicí je vybudovat skutečně mimořádně architektonicky hodnotnou budovu, respektující současné trendy. Jen prosím v době stavby o strpení a trpělivost. Hodnoťme, prosím, hotové dílo,“ vzkázal zástupce firmy CEI Building.

Sousedé City Parku nemlčí

Deník přesto požádal sousedy City Parku, aby ohodnotili dílo již teď. Jejich názory jsou také zachyceny v audionahrávkách. A někteří ze sousedů (případně z kolemjdoucích) si nejsou jisti, že vyroste to, co je prezentováno na obrázcích zevnějšku City Parku na stránkách investora www.citypark.cz. „Na úkor původně navržené zeleně vznikne z východní strany zásobovací záliv. A pak už tam ani není kam umístit stromy, leda na můj pozemek,“ zmínil Jiří Simon ze Ztracené ulice.

Méně zeleně bude podle něj i od Znojemského mostu, kde má vzniknout odpočinková zóna s lavičkami. „To je očividné, pokud porovnáte vizualizaci na stránkách investora s dokumentací, na základě které vydal stavební úřad jihlavského magistrátu stavební povolení,“ poznamenal Simon.

„Co se týče vzhledu a zapadnutí budovy do centra města, tak jsem proti City Parku. A toho prachu šíleného, kolik ho tu nyní máme,“ podotkl František Kvasnička z konce Fibichovy ulice.

Problém činí i prach

„Celého půl roku nemůžete otevřít okna. Se stavbou, která roste, už se nedá nic dělat. Je potřeba ale začít silnice víc kropit. Fasádu domku jsem dělal před dvěma lety, takhle bude brzy šedá. Staví se tady ale i domy v ulici, a tak prach svádí jedna firma na druhou,“ pokrčil rameny František Rásocha, rovněž z Fibichovy ulice.

„Uvidíme, až to bude hotové. Zatím City Park vypadá dost mohutně. A nevím, jestli výška odpovídá projektu,“ přemítal Miroslav Pospíšil při chůzi ulicí U Dlouhé stěny.

Investor: Dodržujeme podmínky stavebního povolení

„Striktně dodržujeme podmínky stavebního povolení. Nic není vyšší ani širší, proporce budou přesně zachovány. Pokud by se vyskytla nutnost nějakých změn a úprav stavby - mám na mysli především záležitosti změn a úprav pro jednotlivé nájemce v interiéru – tak budeme postupovat při jejich povolení v souladu se stavebním zákonem,“ uvedl zástupce investorské firmy.

City Park je investicí za zhruba 1,3 miliardy korun. Zatímco se staví, stále se ještě dopracovává dopravní řešení lokality.

Dořešen třeba ještě není sklon příjezdové cesty od Brněnské ulice. „Dopravní řešení bylo principielně dořešeno v územním rozhodnutí, nyní probíhá dopravní-stavební řízení, které odsouhlasené řešení rozpracovává,“ uvedl Martin Jaroš. A řeší se třeba i otázka kanalizace.

Poslechněte si názory obyvatel na stavbu City Parku:

Názor maminky, která procházela po Znojemském mostě

Názor bezprostředního souseda Františka Rásochy z konce Fibichovy ulice

Názor obyvatelky ulice U Dlouhé stěny. Je to bezprostřední sousedka City Parku

Názor Karla Pertlíka, který bydlí v paneláku nedaleko stavby City Parku

Názor Jardy Nutila, který bydlí poblíž City Parku

Názor bezprostředního souseda Františka Kvasničky z konce Fibichovy ulice

Názor muže, který procházel po Znojemském mostě

Názor Miroslava Pospíšila, který procházel kolem City Parku po ulici U Dlouhé stěny