Akce má řidičům ukázat, že i cyklisté jsou plnohodnotní účastníci silničního provozu. Proto pojedou po hlavních silnicích. „Vyjíždí se tedy z náměstí na ulici Hradební, Okružní, Havlíčkova, Pražská, Romana Havelky, Na Dolech, S. K. Neumanna a přes ulici Vrchlického zpět na Masarykovo náměstí,“ popsal cestu radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal.

Na bezpečnost cyklistů bude po celé trase dohlížet městská policisté, na trase pojede také doprovodné auto, ze kterého bude znít hudba. Po projížďce městem mohou cyklisté navštívit přednášku cestovatele Tadeáše Šímy, bude od půl sedmé v kině Dukla. Bude o cestování na kole po arabském poloostrově.

Opravy mostu v Heleníně dokončí jiná firma, v zimě by už měl být průchozí.
Dělníci se vrací na most v Heleníně, původní firma ale skončila. Víme proč

Součástí Evropského týdne mobility budou také oblíbené retro jízdy trolejbusů a autobusů na dvou linkách MHD. „Jedna povede od dopravního podniku, přes ulici Březinova, ke Kauflandu, na Masarykovo náměstí a zpět do ulice Brtnická. Druhá pak od dopravního podniku, přes Masarykovo náměstí, na Bedřichov až k Bosch Diesel,“ řekl šéf dopravního podniku Radim Rovner.

Během týdne, který začne v pátek šestnáctého září, nebude chybět ani kampaň Pěšky do školy. Ta nabídne možnost strávit zdravě a aktivně začátek dne a zároveň zvýšit bezpečnost v okolí škol. V areálu Český mlýn pak budou mít zájemci hned v pátek možnost půjčit si lodě a projet se po řece, další den se bude konat charitativní Běh pro ZOO.