„Tento závod se pojede za plného provozu. Závodníci se budou pohybovat po komunikacích v centru města. Prosíme proto řidiče o zvýšenou pozornost," řekl ředitel závodu Jiří Holoubek.

Projíždět nebo najíždět na komunikace budou závodníci v ulicích Kosovská, U Dlouhé stěny, Křižíkova, Brněnská, Lazebnická, U Mincovny, Masarykovo náměstí, Hluboká, Křížová, Úlehlova a Na Stoupách.

„Nájezdy na komunikace a technické zabezpečení trati bude zajištěno pořadatelskou službou za dohledu policie. Na těchto ulicích se objeví omezení například dopravní značky se zákazem stání, zákazem vjezdu a podobně," doplnil ředitel závodu.

Do Jihlavské 24 MTB se zatím přihlásilo 350 cyklistů. Organizátoři počítají s tím, že jich bude nakonec okolo čtyř stovek. Závodníci se mohou přihlásit ještě v den závodu. Budou ubytování v osmi kempech v centru Jihlavy. Na dvou místech, v areálu letního kina na Heulose a na parkovišti PSJ u hotelu Gustav Mahler, budou k dispozici teplé sprchy a tlaková myčka kol. Bohatý catering naleznou závodníci v amfiteátru.

Stany na náměstí

„Kdyby neprobíhala revitalizace Heulosu, byli by všichni závodníci ubytováni na tamní louce. Takhle budou mít zázemí se stany například i na louce vedle zoo směrem k Brněnskému mostu, okolo morového sloupu na Masarykově náměstí, na parkovištích v Křížové a Hluboké ulici a podobně. Kapacita je 390 míst, nějaká volná tedy ještě jsou," uvedl Holoubek.

Závod odstartuje zítra ve 12 hodin na Masarykově náměstí. Závodníci zaváděcí kolo pojedou ulicemi Matky Boží, Věžní, Benešova a Křížová na Heulos. Na start se však mohou postavit i milovníci recese, pokud jsou majiteli retro kol typu Ukrajina, Favorit či Eska. „Každý, kdo chce na svém starém miláčkovi objet jeden okruh, může své kolo přivést. Vítané je i patřičné retro oblečení," řekl vedoucí projektu Ivo Renza. Předpověď počasí je poměrně příznivá. V průběhu závodu by nemělo pršet, ani být příliš teplo, což je pro závodníky ideální. Cyklistické závodníky letos čeká novinka v podobě netradičního downhillu, tedy strmé pěšinky v ulici Na Stoupách, což je zároveň regulérně přiznaná zkratka. Po roční přestávce se do závodu vrací i populární sjezd schodů. Jiná oblíbená pasáž, průjezd džunglí, bude letos naopak chybět.

ZUZANA MUSILOVÁ