Mezi cyklisty nebude chybět třeba ani starosta Telče Roman Fabeš.

„Jde o akci, kterou pořádáme už poněkolikáté. Zváni jsou nejen představitelé mikroregionu, ale i široká veřejnost," uvedla organizátorka Magda Pojerová.

Letošní ročník zavede cyklisty do míst, které mají ambici stát se národním geoparkem. Zájemci pojedou tedy místy budoucího Geoparku Vysočina. Vytyčená trasa měří kolem devadesáti kilometrů.

NÁVŠTĚVA LOMU

„Začínáme v Telči před radnicí, poté pojedeme směrem na Roštejn, kde si dáme občerstvení a něco si povíme," uvedla Pojerová. Peloton bude potom pokračovat 
na Růženou, Lovětín a Rácov. Tam je naplánovaná návštěva kamenolomu 
s prohlídkou rácovské žuly 
a výroby drceného kamene.

Poté se pokračuje na Batelov, Horní Cerekev, Novou Ves až do Horních Dubenek s návštěvou francouzského bistra. První den bude zakončen v Počátkách.

Z Počátek budou cyklisté druhý den vyjíždět směrem na Panské Dubenky, Domašín, Zahrádky a Horní Dvorce. Také tam je v plánu návštěva lomu. Poté se bude pokračovat na Popelín, Strmilov, Kunžak, Horní Němčice až k lípě v Práskolesích. „Zde se zastavíme u památné lípy," dodala Pojerová. Poslední část cesty vede přes Dobrou Vodu, Borovnou a Horní Myslovou zpět do Telče.