Obyvatelé Jihlavy mohou využít například trasu vedoucí okolo sportovně relaxačního centra Český mlýn umístěného nedaleko obchodní zóny v ulici Romana Havelky. Tam se mimo jiné nachází také skate park či dětské hřiště. V sezoně je tato stezka jednou z nejvyužívanějších v krajském městě.

Díky umístění je u cyklistů oblíbená rovněž trasa v Lukách nad Jihlavou. Kratší úsek s asfaltovým povrchem využívají lidé i na inline brusle, koloběžky či procházky. „Já myslím, že ohlasy jsou převážně kladné. Samozřejmě se najdou lidé, kteří mají většinou kolem cyklostezky chaty a byli zvyklí na klid. Teď tam je spousta cyklistů a dětí, takže kladně reagovat nemusí,“ vyjádřil se starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl.

Úžasná proměna Libuše Dvořákové z Dolní Cerekve (vlevo), která tři měsíce dřela pod dohledem profesionálů.
Postava jako v sedmnácti a manželova nová milenka

Nově je vybudovaná cyklostezka i v Telči, která vede z Jihlavské ulice směrem do telčské osady Lipky. „Myslím, že se cyklostezka povedla a je hodně využívaná místními i návštěvníky. Nejvíce je tam cyklistů a lidí na inline bruslích,“ sdělil vedoucí telčského odboru rozvoje a územního plánování Vladimír Švec. Lidé mohou během výletu využít navíc také občerstvení u Roštejnského rybníka na okraji Telče.

Cyklisté se nebojí ani delších tras. „Ráda jsem jezdila do Jihlavy přes Velký Špičák a Popice. Potom z Jihlavy do Luk a dál kolem zříceniny hradu Rokštejn do Brtnice a domů. Jsem zvědavá na novou cyklostezku z Hodic do Sedlejova. Jakmile bude hotová, určitě ji vyzkouším,“ svěřila se příležitostná cyklistka Zuzana Musilová z Pavlova.

Ta doporučuje vyzkoušet si také jízdu na elektrokole. „O víkendu se na elektrokole chystám z Telče do České Kanady. Výhodou je, že dojedu dál bez velké námahy. Ověřila jsem si to při cestě z Telče přes Javořici do Kamenice nad Lipou a zpět,“ dodala Zuzana Musilová.

Ilustrační foto
Srážka s vlakem, karambol na D1, auto ve zdi. To jsou nehody z Jihlavska