Nová cyklostezka je zatím na papíře, kde nějakou dobu také zůstane. S její výstavbou se počítá někdy v roce 2021. "Zatím jsme ve fázi územního řízení, pracuje se na dokumentaci pro stavební řízení. Další, co se bude řešit, je financování. Bez dotací se neobejdeme," vysvětlil Hynk.

Starosta by byl zároveň rád, kdyby cyklostezka vedla také z Třeště do Hodic. Jenže tam město narazilo. "Je potřeba koupit několik pozemků, kde je problém s majiteli. Buďto zemřeli a pozemek je předmětem dědického řízení, nebo jsou majiteli cizinci, nebo se vlastníci nedají dohledat," popsal peripetie kolem stezky, jejíž trasa by zhruba vedla podél kolejí, starosta Třeště.

Cyklostezka by to byla hodně zajímavá. V úseku, kde železniční trať vede těsně nad břehem rybníka, by se totiž postavila speciální visutá lávka.

V Jihlavě se lidé potkali se strašidelnými čerty.
Nejdřív obavy, pak zábava. Děsiví Krampusové poprvé strašili v JihlavěKdyby se přece jen podařilo výše zmíněné problémy s pozemky vyřešit, cyklisté by se mohli dočkat krásné nové cyklostezky ze Sedlejova až do Salavic. V plánu je totiž také nová trasa ze Sedlejova do Hodic, která také povede kolem kolejí nebo po starých cestách mezi těmito dvěma vesnicemi. V tomto případě se dokonce mluví už o příštím roce.