Borec na konec. Hokejisté HC Rebel Havlíčkův Brod mají za sebou neoblíbený letní dril v podobě suché přípravy. Ovšem ten největší výkon podal ze soboty na neděli gólman Petr Opršal, který zdolal za neuvěřitelných 20 hodin a 15 minut 116 kilometrů. A proč právě 116 kilometrů? To je totiž  vzdálenost z náměstí Havlíčkova Brodu na Václavské náměstí v Praze, jak zněla původní sázka, a trasu měl brodský gólman ujít do 24 hodin. Kvůli bezpečnosti ji ale musel změnit a 84 km absolvoval na přibyslavské cyklostezce.

„Po třiceti kilometrech to byl nejhorší úsek. Cyklostezku nechci do konce roku vidět," přiznal Opršal. Zbylé kilometry měl ujít z Přibyslavi do Tisu, kde probíhalo charitativní fotbalové utkání mezi Tisem a právě brodskými Rebely. Na trase ho od začátku povzbuzovali kamarádi z týmu. „Já mu jako jeden z mála věřil a dvacet kilometrů jsem s ním dal na kole. Je to frajer," měl jasno kustod HC Rebel Josef Pártl.

Dalším, kdo Opimu – tedy Petru Opršalovi – věřil, byl 
i spoluhráč Jan Soldán.

„Já bych to uvedl na pravou míru. Já jsem se nakonec rozhodl, že mu věřit nebudu, aby to byl hec, i když jsem mu na sto procent věřil. Znám Opiho, jakou má vůli. Takže jsem přišel o tisíc korun, ale rád."

Samozřejmě při takové vzdálenosti nastávají krize, což přiznal i nedělní hrdina. „Měl jsem krizi po absolvování cyklostezky, kdy jsem si na dvacet minut lehl a myslel jsem, že to už nedám, ale maminka přivezla dobrý vývar 
a zavolal jsem si se svojí láskou, a to bylo hodně důležité," přiznal brodský Forrest Gump.

Svému svěřenci naopak nevěřil nový trenér Rebelů Jiří Mička.

„Bylo to o vůli. Dostal se 
z těžké nemoci, takže ta vůle u něho je. Já jsem mu nevěřil. Samozřejmě, když mu trenér nevěří, tak ho to víc vybičuje. Jsem rád, že to dobře dopadlo," řekl na adresu svého gólmana Mička.

Důležitým článkem celého úspěchu byl Opršalův kamarád Jan Odehnal, který má 
s dlouhými pochody a běhy dlouholeté zkušenosti. „Jemu patří velké díky. Bez Honzy bych to nezvládl. On mi radil,  kdy pít sladké, kdy čistou vodu, kdy si mám vzít na sebe deku, kdy se mám přezouvat 
a měnit ponožky. Prostě 
v tomhle mi hrozně pomáhal," přiznal Opršal.

V posledních šesti kilometrech našel Petr Opršal zbytky sil a do cíle běžel, za potlesku lidí a kolony aut, ve kterých nechyběli kamarádi 
a spoluhráči. V cíli ho vítal transparent „Hollywood uvádí KRÁČEJÍCÍ OPI" a samozřejmě hrdý tatínek.

„Jako táta jsem mu celou dobu věřil a jsem spokojený. Do půlnoci jsme ho osobně podporovali, potom jsme se 
s partou stavili do restaurace a stihl jsem i spát. Byl jsem ve spojení se Soldym (Jan Soldán – poznámka autora), takže jsem o průběhu věděl vše," řekl Bohumil Opršal.