Cyklotrasa zůstane přes sezonu průjezdná.

„Úspěchem skončilo jednání primátora Jihlavy s majitelem lesa, který se v předchozích dnech pokoušel omezit provoz na cyklotrase procházející přes jeho pozemky. Z obav o zdraví a životy projíždějících cyklistů, kteří nerespektovali varování o nebezpečí z probíhající těžby dřeva, se majitel lesa pokoušel průjezdu cyklistů zabránit," uvedl mluvčí Jihlavy Radek Tulis. Zábrany a značky na trase Jihlava Třebíč Raabs u obce Malý Beranov pak byly příčinou několika konfliktů.

Primátor Jihlavy a předseda svazku obcí na cyklotrase Jihlava Třebíč Raabs Jaroslav Vymazal se s majitelem lesa na trase Rostislavem Prokešem dohodli, že těžbu přes léto přeruší. Práci v lese obnoví až po skončení hlavní cyklistické sezony v podzimních či zimních měsících. Těžbu provede větší firma, která zajistí bezpečnou a rychlou těžbu a zajistí, aby se na místo nedostaly nepovolané osoby.

Zástupci svazku obcí hodlají s majiteli pozemků, po kterých trasa vede, jednat o trvalém řešení, které by podobným komplikacím do budoucna předešlo.