Třicet let svého působení v Jihlavě oslavila ve velkém stylu 1. června firma CZ Loko. Vůbec poprvé uspořádala den otevřených dveří.

Návštěvníci si mohli projít haly, kde postupně z kusů železa vznikají lokomotivy pro celý svět. Každý rok jich z Vysočiny vyjedou desítky, pracuje na nich bezmála tři sta zaměstnanců.

„Vůbec jsem nevěděl, že se v Jihlavě vyrábí lokomotivy. Líbí se mi, že si tady můžu všechno prohlédnout a se zaměstnanci pohovořit o technických detailech,“ podělil se o své dojmy například Josef Zeman.

V halách byly k vidění lokomotivy v různém stadiu rozpracovanosti, po některých hotových se mohli návštěvníci i projít, podívat se do kabiny a třeba se i vyfotit. Stejně tak mnohé lákala možnost detailně si prohlédnout podvozek nebo třeba vystavený motor.

Akce přilákala i mnoho dětí, které slavily svůj den. Byly pro ně přichystané mimo jiné úkoly s odměnami, jízda na šlapací drezíně, projížďka lokomotivou nebo vystoupení kouzelníka. Hlavní hvězdou, která se ale na pódiu objevila, byla zpěvačka Olga Lounová. Nechyběla ani autogramiáda osobností HC Dukla Jihlava.