Jde o přestavbu stávající stykové křižovatky silnice I/38, kde auta najíždí na dálnici D1 ve směru na Prahu a v případě, že jedou na dálnici D1 od Brna a potřebují sjet na Jihlavu či na Havlíčkův Brod exitem 112.

V místě současné křižovatky vznikne nově okružní křižovatka, která má řidičům zajistit větší bezpečnost. Stavba si vyžádá dočasné omezení. „Po většinu času bude pro veškerý provoz uzavřen EXIT 112 ve směru od Brna na Prahu. Auta budou využívat sjezd na Velký Beranov, tedy EXIT 119,“ uvedl Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Ceny benzínu a nafty stále stoupaní, v Jihlavě se dá natankovat poměrně výhodně.
Ceny pohonných hmot na Vysočině letí nahoru. Poradíme, kde natankovat levněji

Auta, která pojedou na Havlíčkův Brod budou sjíždět až na EXIT 104 Větrný Jeníkov. Auta, která pojedou od Havlíčkova Brodu na Prahu budou moci využít EXIT 112 ve směru na Brno a na EXITU 119 budou z dálnice sjíždět a najíždět na svou trasu.

Křižovatka se nachází v průmyslové oblasti, hojně ji tak využívají kamiony a jiná těžká vozidla. Denně místem projede více než 12 500 aut, z toho právě třicet procent tvoří nákladní vozy a kamiony.

Další ročník policejní akce Speed Marathon vypukne už tento pátek. Ilustrační foto: poskytla PČR
Řidič, pozor na Speed Marathon. Víme, kde budou na Jihlavsku měřit

„V místě prací na silnici I/38 bude doprava ve směru z Jihlavy na Havlíčkův Brod a obráceně řízena kyvadlově semafory, a to po dobu 2 krát 14 dní. Semafory na blízké křižovatce Tři věžičky budou v těchto dnech vypnuty,“ dodal Veselý.

Úprava křižovatky vyjde na bezmála 59 milionů, v tendru na zhotovitele komise vybrala společnost Strabag.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Golfové hole místo klik a třímetrová futra. Podívejte se do provozu Sapeli.

Zdroj: Deník/Martin Singr