Díky obrovské pomoci lidí kolem mě jsem se postupně naučila spoustu věcí, které jsou potřeba k řízení neziskové organizace. Naše práce se časem nasměrovala k dětem nacházejících ve složitých životních situacích. Tak popisuje svou profesní cestu ředitelka jihlavského F Pointu Dana Fiedlerová, která je nyní bojuje v soutěži Žena regionu.

Nominace ji samotnou velmi překvapila. „Nevím, kdo mě navrhl, ale je to milé. Vždycky je milé, když na si na vás někdo pozitivně vzpomene. Já jsem spokojená, když jsou lidé kolem mě také spokojení, a pak už žádné ocenění není potřeba. Někdy to ale bývá i obráceně. Uděláte něco dobrého, snažíte se a druzí vás odsoudí. Ale to je život, proto je pěkné, když se lidé nezapomínají pochválit,“ říká k tomu Dana Fiedlerová.

Během jejího působení v F Pointu se Daně Fiedlerové a celému týmu spolupracovníků podařilo pomoci celé řadě dětí. Například chlapci cizinci, který neuměl vůbec česky a i přes počáteční těžkosti úspěšně odmaturoval. Nebo sourozencům cizincům, kteří čelili xenofobii učitelů. Nakonec skončili s výbornými školními výsledky a úspěšně se zařadili mezi české kamarády.

„Mnohé příběhy jsou na začátku smutné. Jako třeba ten, když dětem brzy po přestěhování do naší země zemřel tatínek. V cizí zemi, bez prostředků a ještě taková tragédie. Tatínka jsme jim vrátit nemohli, ale poskytovali jsme jim několik let, co jen bylo možné. Tyto příběhy, a potom i ty šťastné konce mi pokaždé vhánějí slzy do očí. Je to ale vždycky práce celého kolektivu lidí, nejen moje,“ vybavuje si dojemný příběh Fiedlerová

V jihlavském F Pointu se věnují řadě aktivit. Vedle toho, že pomáhají dětem ve školách a v klubech, vytvářejí pracovní pomůcky, doprovází pěstounské rodiny, pořádají vzdělávací semináře i nedělní bohoslužby. Natočili už i hudební CD, pozvali na besedu humanitárního pracovníka propuštěného z vězení v Súdánu či hráli s anglickým virtuosem v kavárně.

A co dalšího nyní chystá ředitelka F Pointu? „Udržet stabilní, přátelský a kreativní pracovní tým na profesionální úrovni, to je plán dostatečně ambiciózní. Bez těchto lidí to nejde a nikdy bychom ničeho nedosáhli nebýt těch mých kolegů, kteří několikrát téměř prošli ohněm, a přesto vydrželi,“ vysvětluje Fiedlerová.

Z Jihlavska jsou nominované ještě Marie Křoustková, Alena Skovajsová a Lenka Meister. Hlasovat pro ně můžete do konce srpna