I druhý den opravy nejstarší české dálnice D1 na Vysočině proběhl bez komplikací. „V modernizovaných úsecích a jejich nejbližším okolí se neodehrály žádné mimořádné události," potvrdil Jan Studecký z oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

Na opravovaném úseku mezi 104. a 112. kilometrem, tedy mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou, i nadále platí ve čtvrtek nově zavedené dopravní opatření.

Dva pomocné pruhy

To spočívá ve svedení dopravy ke krajnici v kilometru 104 a 113 v obou směrech, a to dvěma pomocnými pruhy o šířce 2,5 a 3,25 metru. „V úsecích s tímto omezením, které jsou necelého půl kilometru dlouhé, je snížena rychlost na 80 kilometrů za hodinu. Omezení potrvá do 20. května," přiblížil Studecký.

Na druhém modernizovaném úseku dálnice D1 na Vysočině mezi 153. a 162. kilometrem mezi Lhotkou a Velkou Bíteší byla včera situace taktéž klidná. Problémy však mohou nastat dnes.

Ve směru na Prahu zde totiž bude na přechodnou dobu veden provoz jedním jízdním pruhem s omezením rychlosti na 80 kilometrů za hodinu.

A právě provoz pouze jedním jízdním pruhem způsoboval problémy ve čtvrtek v úseku mezi Jihlavou a Bíteší. „Dá se tedy předpokládat, že problémy nastanou i v tomto úseku. Řidiči totiž nedodržují zipování," řekla vysočinská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Střídavé řazení

Kvůli nedodržení střídavého řazení vozidel první den modernizace dálnice na Vysočině, tedy ve čtvrtek, se u Větrného Jeníkova ve směru od Prahy utvořila ráno asi kilometr a půl dlouhá kolona. Dlouhodobé omezení provozu bude mezi Lhotkou a Velkou Bíteší zavedeno během zítřka. „Bude spočívat v zúžení obou jízdních pruhů směrem ke středovému dělicímu pásu. Pravý jízdní pruh bude mít šířku 3,25 metrů, levý pak tři metry," informoval Studecký. V úseku bude omezena rychlost také na 80 kilometrů za hodinu.

Toto omezení potrvá zhruba do 10. července. Ve směru na Brno se na tomto úseku pro nejbližší dny neplánují žádná dopravní opatření.