Řada aktivit bude po celý úterní den probíhat na Masarykově náměstí v Jihlavě, kde bude od devíti do sedmnácti hodin připraveno několik stanovišť. Zástupci Záchranné stanice Pavlov představí ohrožené dravce, sovy a další živočichy z Vysočiny. Jihlavský dům dětí a mládeže přiveze zvířátka, která chová v rámci své volnočasové činnosti.

Služby města Jihlavy ukážou, jak se má nakládat s odpady. K vidění tam ale bude i řada dalších zajímavých věcí. Součástí bude i beseda s vedoucí redaktorkou rubriky počasí v České televizi Taťánou Míkovou, která se od 16 hodin koná ve velkém sále kina Dukla.

Rýžování zlata

Zájemci mohou v úterý v čase mezi devátou a sedmnáctou hodinou přijít také do prostor Muzea Vysočiny Jihlava. „Návštěvníky čeká třeba zábavné určování přírodnin, koutek s jednoduchými pokusy, mikroskopování přírodnin, rýžování zlata, prohlídka nové výstavy o sopkách nebo nových přírodovědných expozic, zábavné testy a kvízy s ekologickou tematikou a řada dalších aktivit," řekla za pořadatele Dana Oberreiterová z Muzea Vysočiny Jihlava.

V úterý v sedmnáct hodin na parkovišti před radnicí na Masarykově náměstí odstartuje také cyklojízda Jihlavou. Cíl bude v jihlavském pivovaru. Účastníci se dozví bližší informace o kampani Do práce na kole a o připravovaných sportovních akcích ve městě.

Program v rámci oslav Dne Země si přichystala také jihlavská zoologická zahrada, a to na sobotu. „Bude to na téma Biodiverzita to jsme. Od deseti do patnácti hodin se bude v areálu zoo odehrávat komentované krmení zvířat, soutěže a hry pro děti, letové ukázky dravců a tvořivé dílny. Bližší program je na stránkách www.zoojihlava.cz," sdělil mluvčí zoo Martin Maláč.

Slavit budou v sobotu například také v Polné, zájemci se mezi čtrnáctou a sedmnáctou hodinou sejdou v areálu základní školy v Poděbradově ulici, jak v budově, tak na školní zahradě. Těšit se mohou na ukázku projektů Klubu Pampeliška, výstavu domácích mazlíčků, fotografickou soutěž O nejlepší úlovek, přírodovědné hrátky a soutěže, sázení pokojových rostlin nebo výtvarné tvoření a tombolu.

ZUZANA MUSILOVÁ