Na křížek v Popicích se proto po třiceti letech vrátila kamenná deska. „Radnice nechala obnovit písmo a desku umístila zpět na křížek," vyjádřil se mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Dříve utopený křížek u silnice vedoucí do Popic se dočkal v létě obnovy, i tak mu ale něco chybělo. Při přípravě ani v průběhu renovace se nepodařilo zjistit, kdo, kdy a proč původní křížek nechal zbudovat, plocha na soklu určená pro text byla prázdná. Dokud se radnici neozval člověk, který měl desku doma. „Pán původem z Popic asi před třiceti lety uvolněnou desku z tehdy už chátrajícího křížku našel a měl ji doma dodnes schovanou," uvedl Ondřej Stránský z odboru správy realit jihlavského magistrátu.
Text na desce je v němčině, je z něj patrno, že křížek nechali postavit manželé Josef a Marie Göthovi v roce 1924. Co bylo důvodem umístění křížku, se úřad ale zatím nedověděl.

Obnovu křížku provedl restaurátor Otakar Marcin mladší, na renovaci se pracovalo v letních měsících, celkové náklady na opravu a dotvoření křížku byly 185 tisíc korun.