Jak vás napadlo otevřít Únikovou hru Jihlava?
Byl jsem v několika únikových hrách v republice 
a nadchlo mě to. Vstup 
do první jsem dostal od firmy, kde pracuji, jako dárek. Pak jsem začal vyhledávat další a zajímat se o to, jak hra funguje. Pak jsem zjistil, že na Vysočině nic takového není, tak jsem se rozhodl to tady udělat. A kde jinde než v krajském městě?

Takže jste si hru vymyslel sám na základě předchozích zkušeností?
Ano. Stavět tu místnost mi pomáhali kamarádi, ale hlavně jsem to připravoval sám.

Co je cílem hry?
Pobavit se a zapomenout na starosti všedních dní. Také spolupracovat v kolektivu a dostat se z krizové situace, dá se říci. Zapojit smysly a nebát se, brát si nápovědu. (smích) Není to potupa.

Máte v plánu udělat ještě další místnost?
Ano. Už mám vymyšlený 
i příběh. Lidé, co tuhle hru navštíví, tam pravděpodobně nepůjdou znovu, protože už ví, co mají hledat. Proto je dobré vytvářet další hry a obměňovat je.

Jak jste přišel na příběh Jihlavského řezníka?
Inspiroval jsem se příběhem největšího masového vraha ve státech, Zodiaca, kterého nikdy nechytili, což je na tom nejzajímavější.

Čtete detektivky?
Ne, ty jsou smyšlené. Ale reálné příběhy vrahů mě zajímají. (smích) Nerad bych vypadal jako blázen, prostě mě to jenom vždy zaujme.

Máte otevřeno necelý měsíc. Přesto, jaký byl zatím nejkratší 
a nejdelší čas, za který se účastníci hry dostali ven?
Nejkratší čtyřicet minut, nejdelší zhruba hodinu dvacet minut. Rychlejší jsou ti, kteří už nějaké takové hry prošli, samozřejmě.

Pro koho je hra určená?
Pro skupinku od dvou do šesti lidí. Když jsou zkušení, mohou přijít ve dvou, jinak je to lepší, když je jich více. Určitě mohou přijít i celé rodiny. Nemusí se zaleknout názvu Jihlavský řezník. Není tam nic drastického. Mohou vzít i děti. Ideální je to také jako teambuilding pro firmy.

Vy jste hře vždy přítomný. Stále vás baví?
Pro mě je to hra po práci. Je fajn pozorovat lidi, jak reagují, zda je to baví, zda 
si věří či nevěří a jak spolu dokážou komunikovat.

Jak se k vám lidé mohou dostat?
Stačí zavolat, objednat se a přijít.

IVANA HOLZBAUEROVÁ