Dětem i rodičům se tam moc líbilo, zaujaly je hračky a barevné veselé obrázky na zdech. Mateřské centrum je otevřené každé úterý a čtvrtek od 8.30 do 10.30 hodin.

Menší místnost, která nyní slouží jako mateřské centrum, bylo potřeba vyklidit, uklidit, vymalovat a pořídit nové vybavení. Maminky z dotací, které získaly od kraje a od obce, nakoupily nový koberec, komody, židle a hračky. „Daly jsme se do modernizace na podzim. Na zeď jsme samy namalovaly veselé obrázky pohádkových postaviček. Je to menší místnost, vejde se sem asi tak pět maminek s dětmi. I mimo oficiální hodiny si sem může kdokoliv přijít pohrát," řekla Lenka Dvořáková, která má centrum na starost. S úpravami v mateřském centru pomáhala také obec.

V mateřském centru je na výběr několik aktivit. Rodiče s dětmi do pěti let mohou tvořit, zpívat, říkat básničky, mohou si hrát. K dispozici mají skluzavku, tunel nebo hudební nástroje. „Do budoucna plánujeme i nějaké kurzy pro dospělé, třeba háčkování čepiček. Uvidíme dle zájmu," uzavřela Dvořáková.

ZUZANA MUSILOVÁ