V Telči se přitom krasobruslení daří, v klubu je dvaatřicet dětí. To je výsledek projektu Děti do bruslí. „Jeho cílem je oslovit co nejvíce dětí, dostat je na led, naučit je základní bruslení a potom, později, podchytit talenty na krasobruslení a na hokej,“ vysvětlil trenér Petr Procházka.

Děti v předškolním věku tak mají deset hodin bruslení, které lze objednat třeba i opakovaně, v první a druhé třídě se pak už mohou zdokonalovat a třeba i rozhodnout, že na ledě bude jejich sportovní budoucnost.

Děti si oslavy Dne Země na náměstí užily.
FOTO: Prozkoumat včelí úl i kontejner. Takto si děti v Jihlavě užívaly Den Země

Díky projektu Děti do bruslí vznikl třeba i zimní stadion v jihočeských Dačicích. „V Telči máme trénink čtyřikrát týdně, ale kdyby někdo chtěl, může jezdit do Dačic a dostat se na led každý den,“ popsal Petr Procházka s tím, že klub spolupracuje i se špičkovým krasobruslařem Tomášem Vernerm.

Je ale pravdou, že zájem dětí trochu poklesl po covidové přestávce. „Zjistili, že když nebudou nic dělat, budou se poflakovat, tak to taky jde. A je to docela příjemné,“ zhodnotil s nadhledem trenér.

Krasobruslařský sport může veřejnost obdivovat v sobotu 23. dubna, od rána se mu budou věnovat začátečníci i pokročilí v telčské hale. Ceny pak bude předávat starosta Vladimír Brtník. „Přijedu na mých bruslích, normálních,“ odpověděl se smíchem na dotaz, jak se bude pohybovat na ledě. O dobrou náladu nebude zřejmě nouze.