Celé rodinné týmy se budou moci v africké vesnici Matongo ve 13,14.30 a v 16 hodin zúčastnit vědomostní zábavné soutěže o ceny nazvané KvíZOOvání. "Od 10 do 16 hodin bude v ten samý den v zoo také Den s antilopou, kde si budou děti moci u stánku Derbianus zasoutěžit, využít malování na obličej, nebo si zakoupit krásné předměty s motivem největší a nejohroženější antilopy světa a pomoci tak její ochraně," řekl mluvčí zoo Martin Maláč

Vedle výběhu surikat můžete společně s Jihlavskou astronomickou společností pozorovat Slunce hvězdářským dalekohledem, k dispozici tam bude od 14 do 17 hodin. Pravidelně začnou také oblíbená prázdninová komentovaná krmení zvířat. Sejdeme se v 10.30 u surikat, v 11.30 u žiraf, ve 12 u lam, ve 12.30 u babirus, ve 13 u medvědů, ve 13.30 u lemurů a 14 hodin u surikat.

Během sobotního večera 29. června bude připraven také první termín nových neobyčejných večerních prohlídek nazvaných Letní putování jihlavskou zoo. Prohlídky budou začínat vždy u hlavní pokladny zoo v čase 18.30, 19 a 19.30 hodin.

"V ceně zážitku bude průvodce, doprovodný program pro děti a drobné občerstvení. Délka programu bude asi 120 minut. Cena je stanovena na 210 korun na osobu bez rozdílu věku. Na tuto akci je třeba se předem přihlásit a objednat na e-shopu zoo," popsal prohlídky Maláč.

Večerní prohlídky mají vždy stejný program a budou probíhat kromě 29. června také v červenci a v srpnu. Takže pokud se někdo na červnový turnus nedostane, může se přihlásit příště.

Všichni žáci a studenti mohou od pátku 28. června do neděle 30. června 2019 využít akci Za vysvědčení do zoo, nazvanou taky Za jedničku, za jedničku. "Školáci, kteří předloží na pokladně aktuální vysvědčení s alespoň jednou jedničkou, budou mít vstup do zoo za jednu korunu. A sobotu bude prvních dvě stě dětí získá poukaz na zmrzlinu zdarma," dodal Maláč.