Soutěž pro kluky a holky ve věku do 15 let se koná v rámci projektu „Sapeli přivádí žirafy do Jihlavy“.

„Vyhlášení vítězné, tedy nejvyšší žirafy proběhne ve čtvrtek 28. května na jihlavském Masarykově náměstí. Budeme tam v době od 14 do 16 hodin,“ doplnila za organizátory akce Martina Rychetská. Soutěž byla vyhlášena na začátku dubna.

„Přes internetové stránky zirafy.sapeli.cz se zaregistrovalo 112 dětí. Jde jak o školní třídy pod vedením paní učitelek, tak i o party dětí, které se dokázaly domluvit a připravují si pro nás co nejvyšší žirafu,“ popsal aktuální stav soutěže Jaroslav Vrtal, generální ředitel firmy Sapeli a hlavní iniciátor stavby žirafího pavilonu v jihlavské zoo.

Nejpočetnější tým je z Křižanova

Aktuálně jsou v soutěži registrovány děti z jihlavských škol ZŠ Otokara Březiny, ZŠ Demlova, ZŠ Nad plovárnou a ZŠ Havlíčkova. Konkurovat jim svou šikovností chtějí kluci a děvčata ze základních škol v Polné, Křižanově a Telči. „Nejpočetnější kolektiv čítá 30 dětí a je z Křižanova. Nejmenší skupinou jsou naopak Kutilové, které zaregistrovala Michaela Fišerová. Jedná se o tříčlenný tým,“ uvedla Martina Rychetská.

Výhru podle ní zajistí žirafa, která bude nejvyšší a která dokáže sama stát. Všichni soutěžící musí svou žirafu postavit u žirafího trolejbusu na jihlavském Masarykově náměstí v rámci čtvrtečního „žirafího dne“.

Čas na přihlášky do soutěže ještě nevypršel. Lhůta skončí ve středu o půlnoci. Registrovat se lze přes internet.