Kutilové, sportovci i ti, co se rádi přiučí něčemu novému. Organizátoři prázdninových velikonočních aktivit při vytváření programu letos mysleli opravdu na každého. Děti na Jihlavsku tak svátky jara můžou oslavit sportovním turnajem, barvením vajíček nebo se můžou seznámit s tradičními velikonočními zvyky.

S prvním prázdninovým dnem odstartuje v jihlavské Zoo Velká velikonoční tipovačka. „Děti budou po celé zoo hledat schovaná velikonoční vajíčka a při tom budou plnit různé úkoly. Bude to taková cesta za pokladem," přiblížil soutěž Martin Maláč, mluvčí Zoo Jihlava. A co čeká ty, co vypátrají největší počet vajíček? „Pro nejšikovnější děti připravujeme za odměnu zážitkový program. Vítěz si například může vyzkoušet krmení nějakého zvířete," uvedl Maláč.

Tradiční dopolední tvoření chystá DDM v Polné. Akce je určena pro děti ve věku od 7 do 15 let. Ti, co chtějí tvořit, se sejdou na Zelený čtvrtek v deset hodin v domečkovské kuchyňce. Stačí, když si sebou vezmou nůžky a svačinu.

Velikonoční hrátky jsou tradiční událostí. Loni děti pletly pomlázky, letos si můžou vyrobit velikonoční závěsné aranžmá," informoval Tomáš Klíma, ředitel DDM Polná.

Sport a příroda

Na své si přijdou i milovníci kolektivního sportu. Polenský dům dětí a mládeže chystá na Zelený čtvrtek tradiční florbalový turnaj. Klání probíhá od devíti do jedné v tělocvičně DDM v Polné. Soutěž je určena pro sportovce od deseti do patnácti let. Vítáni jsou jednotlivci i týmy. Zájemcům stačí, aby přišli vybaveni sportovním oděvem, florbalkou a symbolickým startovným v hodnotě dvacet korun.

Pokud florbalovým nadšencům zbude dostatek energie, můžou se zúčastnit turnaje, který následující den pořádá DDM v Jihlavě. První zápas odstartuje v devět hodin.

Kdo rád relaxuje v přírodě, může v neděli navštívit Turistatek Javořice ve Lhotce. Program, který si organizátoři připravili, zabaví celou rodinu. Zájemci můžou navštívit ovčí porodnici, zastřílet si z luku, zúčastnit se exkurze do včelína nebo si uplést pomlázku. Hlavy rodiny určitě ocení připravovanou ochutnávku medoviny a ratolesti se můžou vyřádit v nově otevřeném lanovém parku. V blízkosti statku se také nachází naučná stezka.

TJ Sokol Třešť chystá na neděli jarní sportovní vycházku. Sraz výletníků je ve třináct hodin u Sokolského domu. Organizátoři slibují program plný her a soutěží i opékaní špekáčků.

MICHAELA ČERNÁ