Do dvou tříd letos chodí přesně padesát dětí, v porovnání s jinými školami v krajském městě není počtem dětí škola nijak výjimečná. „Na jiných jihlavských školách jsou třídy početnější, naše škola není až tak velká. S tímto počtem jsem spokojená,“ zhodnotila učitelka Michala Nováková. Většina dětí je z Jihlavy, ale dochází i děti z okolních vesnic, třeba i ze Stonařova.

Ačkoliv je na dveřích školy nařízení zakazující rodičům od prvního října vodit děti až ke dveřím třídy, před pár dny to ještě nebylo stoprocentně dodržováno. „Rodiče pořád vodí děti až ke třídě. Myslím, že děti už ví, kde mají svojí třídu. Stále toto nařízení rodičům připomínáme,“ vzala tento nešvar s úsměvem sympatická kantorka.

Dalším úkolem, který ale mají učitelé vždy a ve všech prvních třídách, je naučit děti pravidelnému režimu. „U některých dětí ani nepoznáme, že začínají školní docházku a některé s tím mají velký problém. Ale to se zajede. Říkám, že do Vánoc to musíme vydržet my i rodiče a pak už to funguje skvěle,“ vysvětlila třídní učitelka další první třídy Radka Kopecká.

Uvnitř školního komplexu, kde lze najít i mateřskou školku, je celkem dvaadvacet učeben vybavených audiovizuální technikou, jazyková laboratoř, počítačová pracovna, chemicko-fyzikální laboratoř, hudebna, univerzální kovodřevoobráběcí dílna,knihovna se studovnou, dvě tělocvičny, posilovna, ale také cvičný byt s kuchyňkou nebo dílna šití.

Přilehlý areál zdraví o rozloze téměř dva hektary slouží nejen k výuce tělesné výchovy, ale i ke sportovnímu vyžití Jihlavanů. Škola nabízí mnoho zájmových aktivit, jsou to sportovní klub, zájmový klub zaměřený na cizí jazyky nebo jiné oblasti, umělecký nebo počítačový klub.

Příště předtavíme prvňáčky z jihlavské Základní školy ScioŠkola.