Za sněhem totiž letos není třeba cestovat daleko. „Letošní zima přeje lyžařům i na Vysočině, proto využíváme místní možnosti,“ vysvětlil Vovsík. Během teoretické přípravy se děti naučily základní mazání a údržbu lyží, a také získaly nezbytné dovednosti při orientaci v mapách spolku Lyžařské Jihlavsko.

Školní mikrobus pak děti dovezl na okruhy na Vysoké. „Čekaly na nás výborně připravené stopy. Překvapilo nás několik lyžařů, kteří od časných ranních hodin kroužili po přilehlých pláních,“ informoval ředitel. Skupinka se po několika stech metrech rozdělila na dobré a ještě lepší lyžaře a přestože někteří stáli na běžkách poprvé v životě, obstáli.

„Na kraji obce Vysoká se ti dobří mohli vydat na kratší okruh kolem stohu slámy a ti ještě lepší pokračovali dál. Projeli se ke grafické škole i nad Vysokou, zatímco druhý tým piloval lyžařskou techniku na rovinkách podél silnice,“ prozradil Vovsík.

Výlet pak završil malý okruh nad Okrouhlíkem absolvovaný „skoro závodním tempem“. Sladkou odměnu pro vítěze na konec v souladu s olympijským mottem dostali všichni.