Ve Stonařově vyrostla nová přístavba přímo za školkou a se stávající budovou je propojená chodbou. „Předpokládám, že všechny práce budou dokončeny na konci května, nebo začátkem června. Zbývá ještě udělat fasádu, podlahy, vodoinstalace, osvětlení, sanitární techniku a školku vybavit nabytkema zařízením,“ sdělil starosta Stonařova František Plavec.

Díky přístavbě může stonařovskou mateřinku navštěvovat o dvacet dětí více, šedesát místo původních čtyřiceti. V minulých dnech proběhl zápis, celkem je na příští školní rok nahlášeno 56 dětí. „Jsou to místní, ale máme tu i děti z Otína nebo Suché a Prostředkovic,“ doplnil Plavec.

O nedostatku míst ve stonařovské školce se v minulosti hodně mluvilo, vznikla dokonce i petice za navýšení kapacity předškolního zařízení. Jenže to bylo v době, kdy dětí nebylo tolik a přístavba nebyla potřeba. „Počty dětí se opět navýšily, můžeme do školky přijmout i dvouleté. Navíc jsme využili možnosti čerpat na akci dotace,“ zmínil stonařovský starosta. Městys chtěl původně vše stihnout už do září 2017, ale kvůli příliš krátkému termínu realizace se nepodařilo sehnat dodavatele stavby.

Úplně nová školka s kapacitou 25 míst vyrostla v posledních měsících v Sedlejově. Budova má za sebou kolaudaci, ještě je třeba ji vybavit. Aktuálně se hledá ředitel, či ředitelka této mateřské školy. Do prvního konkurzu se nikdo nepřihlásil, v rámci druhého už se zájemci našli.

„Zatím mám potvrzeno, že se do školky půjde zapsat sedmnáct dětí přímo ze Sedlejova. Samozřejmě, že se mohou objevit ještě další. Výhledově nebude problém kapacitu školky naplnit, v Sedlejově je teď dětí opravdu dost,“ uvedl starosta Sedlejova Milan Beneš.