Každé z nich bude mít přitom trochu jiný účel. První z nich, dětské hřiště u mateřské školy, je již hotové. Určené je pro děti od tří do čtrnácti let a s návratem předškoláků do školek ožívá i tento prostor. „Jde spíše o zábavu než o sportování,“ pousmála se starostka Kateřina Pauzarová.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkObec již má schválenou dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj a pustila se do stavby venkovního víceúčelového sportoviště u základní školy. To bude primárně sloužit pro potřeby základní školy. „Nemáme tělocvičnu. Děti chodí přes zimu cvičit do sokolovny, ale ani ta není vybavená jako tělocvična a školní hřiště je vlastně jen louka,“ vysvětlila starostka. Pro veřejnost bude hřiště sloužit mimo vyučování, v odpoledních a večerních hodinách a o víkendech. Již letos v létě si tu lidé budou moci zahrát tenis, nohejbal, volejbal, basketbal a nechybí ani branky na malou kopanou.

V areálu fotbalového hřiště pak obec plánuje vybudovat workoutové hřiště, které by mělo přispět k posílení tréninkových aktivit sportovních oddílů TJ Sokol Puklice, ale bude přístupné i pro veřejnost.

A na stole je i velký projekt na celkovou rekonstrukci fotbalového hřiště, který zahrnuje stavbu nového objektu občerstvení a sociálního zázemí pro diváky a úpravu herní plochy. „Na tyto dva projekty máme požádáno o dotaci. Jejich realizace bude závislá na obdržení dotace," uzavřela Kateřina Pauzarová