Přes křižovatku Žižkovy a Fibichovy ulice denně chodí nejen dospělí, ale i děti mířící do škol a školek. Dosavadní přechod dlouhý 17,3 metrů bude díky ostrůvkům zkrácen na sem metrů a doplněn například pásy pro nevidomé. „Výjezd z Fibichovy ulice byl dosud široký a nepřehledný. Úprava nijak neomezí provoz aut, naopak se zlepší jejich řazení do odbočovacího pruhu na Dvořákovu ulici a přibude i jedno parkovací místo,“ řekl radní pro dopravu Jaroslav Vymazal.

Křižovatka sousedí s historickým náměstím u Dělnického domu. To čeká velká proměna, současná úprava využívající plastové obrubníky zvané lego je tak dočasná. „Výhodou takového provedení je zrychlení přípravy a realizace, snížení nákladů i levné a rychlé odstranění nebo změna opatření,“ vysvětlila Lucie Maxová z radnice s tím, že podobné prvky jsou ve městě už od roku 2018.

Hrad Kámen na Pelhřimovsku. Ilustrační foto
Kraj Vysočina šetří kvůli Sberbank i válce: víme, které investice odkládají

Řešení, které se již osvědčilo v Havlíčkově ulici u Billy, letos čeká ještě minimálně čtyři další přechody. „Tři z toho budou v Žižkově ulici - za křižovatkou s ulicí Seifertova, Wolkerova a Štefánikovým náměstím, jeden další v ulici Buková,“ vyjmenoval Karel Trojan z odboru dopravy.