Díky vozíčku bude pro maminku jednodušší manipulce s dcerou při cestách do školy a bude zajištěný správný sed nemocné Leontýnky. Na vozíček přispěli lidé, kteří si během sportování spustili aplikaci EPP Pomáhej pohybem. Jejím prostřednitvím pak Nadace ČEZ rozděluje peníze na dobročinné účely.

Rampírovi jsou za příspěvek velmi vděční: „Děkujeme všem sportovcům, kteří nám díky této aplikaci pomohli a i nadále svým pohybem pomáhají ostatním lidem, co to potřebují.“ O to, aby šly peníze do Luk nad Jihlavou, se se svým projektem postarala Oblastní charita Jihlava.

Když se Leontýnka narodila, vypadalo to, že je zdravým miminkem. Dělala radost mamince, tatínkovi, starší sestřicce i paní doktorce. V půlroce si rodiče všimli, že má ručičky stále zavřené v pěst. Pak už se vše, co se do té doby naučila, začalo zhoršovat, až se z holčičky stala „hadrová panenka“. Pro rodinu začal několikaletý maraton cvičení, rehabilitačních a lázeňských pobytů a vyšetření. Doktoři si dlouho nevěděli rady s tím, co holčičce vlastně je.

Rodiče se holčičku snaží co možná nejvíce zapojit do běžného života. Pokud to šlo, chodila i do školky. Všechno je ale velmi finančně náročné, rodina je ráda za každou pomoc.