Zatímco tehdy, v roce 2015, neměli mladí hudebníci vymyšlené ani jméno skupiny, nyní už The Shots objíždí se svým vystoupením města nejen na Vysočině. Hrají swingové a jazzové písničky z třicátých let, ale nebojí se do swingového stylu upravit i některé známé popové singly. „Budeme slavit tři roky od našeho prvního veřejného vystoupení. Kapela za tu dobu snad hudebně trošku vyrostla, a proto si myslíme, že je čas na větší akci“ začal vyprávět Josef Vejvoda, který je tváří kapely.

Jihlavský DIOD zažije v pátek 22. června velkou párty. „Nebude to oslava jenom tříletého výročí kapely, ale i příležitost pořádně přivítat léto,“ uvedl Vejvoda. „Nebo rozloučení se školním rokem. Pojímáme to tak, aby událost oslovila i lidi, kteří nás zatím moc neznají,“ dodal Jan Palán, který ve skupině hraje na baskytaru a platí za schopného organizátora.

Kromě The Shots se představí také hosté z Brna, kapela The Dudes of Ellington. Ta hraje také swing a jazz, nicméně v jejím podání se jedná o klasické songy z dvacátých až čtyřicátých let. „V Brně jsou populární, hrají na všech možných tančírnách,“ prozradil o hostech Palán. Od půlnoci pak přijde na scénu DJ James Wing, který si zahrál například s francouzskou hvězdou electro-swingu Caravan Palace. Bude dál držet tematický styl párty.

„Hrajeme muziku, která se tady sice hrála v minulém století, ale podáváme ji ve svěžích úpravách s mladistvým rebelstvím. Proto by akce mohla zaujmout jak starší posluchače, tak i ty mladší. Rádi se bavíme se všemi, kteří mají rádi swing, jazz a rock’n’roll,“ zve Vejvoda všechny od dětí až po důchodce.

Vstupné je za stovku a lístky jsou v prodeji od minulého týdne. Sehnat se dají na kase v DIODu, na GoOut.cz nebo u členů skupiny. „Je nás hodně, takže spousta lidí aspoň někoho z kapely zná,“ připomněl Palán.