Kontroly na jihlavském zimním stadionu budou zřejmě přísnější. Především na utkáních, které Dukla Jihlava vyhodnotí jako riziková. Vedení Dukly se tímto tématem dlouhou dobu zabývalo na pondělní poradě.

Impulsem k této diskusi byly výtržnosti třebíčských fanoušků, kterými minulou středu skončilo utkání první hokejové ligy mezi Jihlavou a Třebíčí. I přes přísná bezpečností opatření, která rizikový zápas provázela, pronesli někteří fanoušci na zápas světlice a dělobuchy. Ty pak házeli na plochu zimního stadionu v Jihlavě.

„Nabízí se několik možností, jak výtržnostem předcházet. Ovšem nejsme si jisti, jestli jsme schopni při dnešní miniaturizaci všech věcí zabránit pronesení jakékoliv pyrotechniky do objektu stadionu," zapochyboval jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

Podle jeho informací pyrotechniku fanoušci pronášejí v botách. Může se tak stát, že na příštím derby, které se bude v Jihlavě konat, se budou muset fanoušci zouvat. „Můžeme ještě více zpřísnit prohlídky a dělat je důkladněji. Fanoušci tak budou muset počítat s tím, že průchod do zimního stadionu bude trvat déle. Ovšem já sám vím, že je to nepříjemné," řekl Ščerban.

Další možností je podle něj nasadit lidi oblečené v civilu přímo do kotle spoluhráčů nebo při prvních světlicích použít zkrápěcí zařízení.

Přísnější kontroly na stadionu by nevadily fanouškovi Dukly Jihlava Vladimíru Křížkovi. „Nejsem proti. Na stadion chodí rodiče s dětmi a bude to v rámci jejich bezpečnosti. Samozřejmě je to nepříjemné, ale co jiného dělat. Na druhou stranu stejně nevím, jestli přísnější kontroly přispějí k tomu, že se pyrotechnika na stadion nedostane," vyjádřil se Křížek.

O tom pochybuje i Bedřich Ščerban. Fanoušci pyrotechniku skrývají například i ve spodním prádle. „Vymýšlejí nové úkryty, až zpětně se dozvíme, kde pyrotechniku měli, a tak jsme vždy o krůček za nimi. Nedokážu si představit, kam až kontroly mohou dojít, jestli je pravda to, kde všude se pyrotechnika pronáší," nadhodil Ščerban.

Výtržnosti fanoušků třebíčského klubu nyní řeší policie. Ščerban by byl nejraději, kdyby se výtržníci tvrdě trestali tak, aby jejich nevhodné chování nemuseli odnášet ostatní slušní fanoušci.